Tak zwany system ogrzewania podłogowego, może okazać się bardzo przydatny także w upalne dni. Okazuje się bowiem, że można je wykorzystać także do chłodzenia danego pomieszczenia. To bardzo korzystne i tanie rozwiązanie, pozwala nam utrzymać optymalną temperaturę we wnętrzu domu, niezależnie od warunków panujących na dworze.
Jak to działa?
Zasada funkcjonowania systemów chłodzenia płaszczyznowego jest podobna jak w przypadku ogrzewania podłogowego. Wykorzystując pompę ciepła, mamy do wyboru jej aktywację bądź wyłączenie. To właśnie w tym drugim przypadku dochodzi do chłodzenia pasywnego. Woda jest wtedy wykorzystywana do chłodzenia całego układu. Drugim rozwiązaniem jest instalacja chłodzenia bez użycia pompy ciepła. W tym przypadku wykorzystuje się wody podziemne. Może być to na przykład studnia.
Zalety
System chłodzenia płaszczyznowego ma wiele plusów. Jednym z większych są z pewnością spore oszczędności. Początkowa inwestycja może być dość duża, jednak z pewnością po jakimś czasie zacznie się zwracać. Kolejny plus to komfort użytkowania. Pomieszczenia nie są wyziębiane a lekko schładzane. Podobnie jak w przypadku ogrzewania podłogowego, chłodzenie również jest niewidoczne, dlatego bardzo łatwo jest je wkomponować w wystrój całego mieszkania. Dla wielu osób jednak najważniejszym argumentem przemawiającym za montażem tego systemu jest fakt, iż jest on proekologiczny. Świetnie sprawdzi się ono także wtedy, gdy chcemy unikać chłodzenia powietrzem. Jest ono bowiem bardzo niekorzystne dla naszego zdrowia.
W sprawdzonym miejscu
Chłodzenie płaszczyznowe to spory wydatek, jeśli wiec się na niego zdecydujemy znajdźmy odpowiednią firmę, z którą będziemy mogli współpracować. Uponor.pl gwarantuje wysokiej klasy systemy, które idealnie będą pasować zarówno do domków, jak i budynków wielorodzinnych.
Systemy chłodzenia płaszczyznowego mają wiele zalet. Są z chęcią wykorzystywane zarówno podczas budowy nowych domów jak i przy remoncie starych budynków. Wysoki komfort użytkowania oraz wiele odczuwalnych korzyści sprawiają, że w niedługim czasie stanie się on stałym elementem wyposażenia mieszkań.
Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!