Najlepsze konto osobiste – jak je wybrać?

Masz konto osobiste, z którego jesteś zadowolony? To świetnie! Nie oznacza to jednak, że nie warto sprawdzać, czy konkurencyjny bank nie posiada jeszcze lepszej oferty. Jeśli natomiast planujesz zmianę banku lub założenie nowego rachunku osobistego, początek roku może być świetnym czasem na taki krok. Sprawdź, co możesz zyskać, decydując się na bezpieczne bankowe konto internetowe.

Reklama

Bankowe konto internetowe różni się od tradycyjnego tym, że obsługa konta online odbywa się za pośrednictwem Internetu i telefonicznego kontaktu z działem obsługi klienta. Jeśli zależy ci na obsłudze w placówce bankowej, w twoim przypadku lepiej sprawdzi się tradycyjne konto. Zarówno konto tradycyjne, jak i bankowe konto internetowe mogą okazać się tanim i wygodnym produktem, skrojonym na twoje potrzeby.

Konto bankowe online na miarę potrzeb

Wybierając konto online, jasno określ cele, jakim ma ono służyć. Przykładowo, jeśli chcesz często wypłacać pieniądze z bankomatu albo wykonywać wiele przelewów, wybierz konto zapewniające dobry dostęp do bankowości elektronicznej z komputera i smartfona oraz darmowe przelewy i wypłaty z bankomatów.

Szukasz konta dla dziecka? Poszukaj oferty na produkt dla juniora, dedykowany młodzieży od 13 do 18 roku życia.  Jeśli często podróżujesz albo spłacasz kredyt w obcej walucie, może przydać się możliwość podpięcia pod rachunek subkonta w euro, franku lub dolarze. Przed zdecydowaniem się na konkretny produkt, sprawdź jakość aplikacji banku oraz wygląd strony internetowej. Upewnij się też, czy będziesz miał możliwość wykonywania ekspresowych przelewów a także przeanalizuj:

  • jakie są ceny za prowadzenie konta,
  • jakie warunki trzeba spełnić, aby obniżyć te opłaty,
  • jakie wydatki wiążą się z posiadaniem karty płatniczej przypisanej do konta.

Zdecyduj się na takie konto bankowe online, które generuje jak najmniej kosztów.

Konto online z ubezpieczeniem lub zwrotem kosztów

Jeśli nie masz konkretnych celów, które konto osobiste miałoby realizować, możesz zdecydować się na produkt oferujący jak najwięcej dodatkowych benefitów. Przykładowo, w niektórych bankach znajdziesz konta osobiste z darmowym lub bardzo tanim ubezpieczeniem. Może mieć ono różny zakres – od podstawowej ochrony od włamania i kradzieży, aż po ochronę medyczną w razie nagłych wypadków lub domowe assistance.

Innym częstym dodatkiem do konta osobistego mogą być programy Cash Back, czyli zwrot określonego procenta wydatków na zakupy (np. dokonane w partnerskich sieciach). Możesz spodziewać się zwrotu kwot rzędu nawet kilkuset złotych rocznie. Jeśli interesują cię tego typu benefity, musisz prześledzić ofertę różnych banków. Każdy z nich ma autorski program i własne zasady zwrotu środków lub warunki ubezpieczenia.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    zawsze przy wyborze konta patrzę na to zeby było jak najbardziej przyjazne. musi być mobilne z dobra aplikacja, zeby oplaty nie byly wybujale, no i fajnie jak daja jakies bonusy. teraz np. mBank i Orange Finanse maja fajne promocje do kina czy na pizze – i to mi sie podoba 😉

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz