Kantory internetowe – czy to się opłaca?

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii oraz rozpowszechnieniem dostępu do internetu pojawiają się praktyczne rozwiązania ułatwiające dokonywanie transakcji przy użyciu obcych walut. Jednym z nich są e-kantory, dzięki którym można oszczędzić na kupnie dolara czy franka szwajcarskiego. Jak działają i komu są dedykowane?

Reklama

Historia kantorów internetowych

Pierwsze kantory internetowe pojawiły się w naszym kraju około 8-9 lat temu, kiedy zaczęto interesować się możliwością błyskawicznej i dostępnej przez 7 dni w tygodniu wymiany walut. Na prawdziwy rozkwit działalności tego typu serwisów trzeba było jednak poczekać aż do 2011 roku, kiedy weszły w życie korzystne dla kredytobiorców przepisy. Uchwalona wówczas ustawa antyspreadowa sprawiła, że klienci posiadający kredyty w obcych walutach (np. w euro lub franku szwajcarskim) nie musieli już być uzależnieni od kursów bankowych, wielokrotnie zawyżanych. Od tamtej pory nastąpiła prawdziwa rewolucja na rynku kantorów, a banki zostały niejako zmuszone do obniżenia horrendalnych opłat. Pomimo to e-kantory jako podmioty działające całkowicie w sieci, oferują korzystniejsze warunki – nie muszą narzucać wysokich kosztów związanych z obsługą stacjonarnych oddziałów, a klienci na tym zyskują. Stąd tak ogromna popularność serwisów takich, jak kantor internetowy Fritz Exchange.

 

Jak wymieniać walutę w e-kantorze?

Wymiana waluty w kantorze internetowym jest niesamowicie prosta i opiera się na kilku krokach. Przede wszystkim potrzebne są dwa rachunki bankowe – złotówkowy oraz walutowy. Będą one służyć do dokonywania transakcji, przelewania pieniędzy oraz otrzymywania waluty. Następnym krokiem jest rejestracja w serwisie – warto zaznaczyć, że trzeba podać prawdziwe i aktualne dane. Po zarejestrowaniu się wystarczy już tylko wybrać interesujący nas kurs i korzystać z niskiego spreadu. Za walutę zapłacisz przelewając środki z konta złotówkowego, w przypadku 90% transakcji walutę otrzymasz przelewem na rachunek walutowy już w ciągu 15 minut. Tak właśnie funkcjonuje internetowy kantor Fritz Exchange, który przez wielu klientów uważany jest za lidera swojej branży.

 

Nie tylko dla kredytobiorców

Przeglądając oferty kantorów internetowych oraz kalkulatory wysokości kursów, możemy zauważyć, że serwisy oferują często kilka-kilkanaście groszy zysku na niewielkiej transakcji. Czy w takim razie warto w ogóle zaprzątać sobie głowę rejestracją w serwisie? Oczywiście, że tak, pamiętajmy, że w perspektywie roku nasze oszczędności będą zdecydowanie większe. Serwisy takie jak kantor Fritz Exchange są dedykowane nie tylko dla klientów indywidualnych, ale również dla przedsiębiorców. Wspomniany kantor zapewnia fachową obsługę ze strony profesjonalnych trawlerów, doświadczonych specjalistów ds. rynków walutowych oraz konsultantów z biura obsługi. Serwis korzysta także z 20-letniego doświadczenia marki Fritz Group, która stworzyła pierwszy kantor automatyczny.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz