Jak wybrać prawnika do sprawy rozwodowej?

Jak wiadomo czasem może zdarzyć się tak, że możemy zostać zmuszeni do wzięcia rozwodu. Przyczyn tego jest bardzo dużo. Nie ma problemu, kiedy rozwód zostaje zawarty za porozumieniem obu stron, bez orzekania o winie jednego z małżonków. Jeżeli jednak sprawa rozwodowa ma polegać na ustaleniu winy za rozkład małżeństwa jednego z małżonków, to pojawia się problem.

Reklama

Wygranie takiej sprawy ma ogromne znaczenie. Przede wszystkim ważną kwestią jest tutaj podział majątku. Warto pamiętać o tym, że osoba, która zostanie uznana za winną rozkładu małżeństwa, z pewnością dostanie mniejszą część majątku.Tak więc jest to bardzo ważne aby wygrać taką sprawę. Jeżeli chcemy wygrać sprawę rozwodową, to należy zatrudnić przede wszystkim dobrego prawnika. Nie powinniśmy więc wybierać pochopnie takiej osoby. Przede wszystkim wybór takiej prawnika powinien mieć związek ze specjalnością w jakiej najlepiej prawnik się czuje. Jak wiadomo, po skończeniu studiów prawniczych, jesteśmy uprawnieni do reprezentowania stron w każdej rozprawie, jednak każdy prawnik ma swoją specjalność, w której czuje się najlepiej i w której jest najbardziej skuteczny.

Warto więc znaleźć prawnika, którego specjalnością są właśnie sprawy rozwodowe. W Szczecinie jest sporo dobrych kancelarii adwokackich, jedną z nich prowadzi adwokat rodzinny sochaj specjalizujący się w rozwodach. Przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu takiego prawnika, warto poczytać o nim różne opinie w internecie. W ten sposób będziemy w stanie stwierdzić, czy inne osoby korzystające wcześniej z jego usług, na pewno są z nich w pełni zadowolone. Oprócz przeczytania odpowiednich opinii, warto również poprosić takiego prawnika o przedstawienie swoich osiągnięć zawodowych. W ten sposób będziemy mieli pewność, że wybrany przez nas prawnik jest dobry w tym co robi. Oprócz tego bardzo ważne jest to, aby dogadywać się ze swoim prawnikiem. Takiemu prawnikowi tak naprawdę powierzamy swoje tajemnice i najgorsze sekrety, które mogą zostać wykorzystane w sądzie, przez stronę przeciwną. Jeżeli więc nie ufamy swojemu prawnikowi, to będzie to sprawiało nam ogromną trudność. Ważne jest wiec, aby dobrze nam się rozmawiało z osobą, którą mamy zamiar zatrudnić, jako naszego prawnika. Dopiero po przeprowadzeniu kilku takich rozmów z różnymi prawnikami, powinniśmy podjąć decyzje o jego zatrudnieniu. Jak już mamy odpowiedniego prawnika, to połowa sukcesu jest już za nami.

Warto jednak pamiętać o tym, że wygranie sprawy rozwodowej będzie się wiązać ze zgromadzeniem odpowiednich dowodów świadczących o winie strony przeciwnej. Tak więc, jeżeli mamy pewność, że mąż nas zdradza albo zdradzał, to warto zgromadzić dowody na ten temat. W tym celu warto zatrudnić detektywa, który będzie w stanie zgromadzić właśnie dowody na taki stan rzeczy. Musimy dokładnie przemyśleć wszystko, czego możemy użyć w sądzie przeciwko strony przeciwnej. Oczywiście dobry prawnik, z pewnością nam w tym pomoże, jednak większość pracy będziemy musieli wykonać sami. Sprawy rozwodowe wiążą się również ze sprawą o sprawowanie opieki nad dzieckiem przez jednego małżonka. Z tym wiąże się również sprawa o alimenty. Dlatego też przez rozprawą sądową należy również zgromadzić wszystkie możliwe powody tego, że to my powinniśmy zajmować się własnym dzieckiem, a nie strona przeciwna.

Musimy być na to przygotowani dużo wcześniej, aby wszystko poszło po naszej myśli. Podsumowując aby wygrać sprawę rozwodową, należy przede wszystkim zatrudnić dobrego prawnika, który nam w tym pomoże. Musimy również zgromadzić odpowiednie dowody, które będą wskazywać na winę jednej ze stron. Dopiero po dopełnieniu tych wszystkich rzeczy możemy mieć nadzieję, że wygramy.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 3)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Ile będzie mnie kosztował mniej więcej taki prawni z doświadczeniem? Chodzi mi konkretnie o pomoc przy rozwodzie z orzekaniem o winie?

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz