Czym kierować się w wyborze dobrego prawnika?

Znalezienie dobrego prawnika może się okazać niełatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli potrzebujemy tego typu pomocy po raz pierwszy. Większość z nas zastanawia się jak znaleźć kogoś, kto pomoże nam sprawnie i w najbardziej optymalny dla nas sposób.

Reklama

Najlepszym rozwiązaniem jest zasięgnięcie opinii od osób, które już korzystały z usług prawniczych i mogą nam udzielić porady w tym temacie. Jeśli jednak nie mamy w swoim otoczeniu takiej osoby, dobrze jest skorzystać z rankingów, które są dostępne na różnych stronach internetowych. Dzięki nim możemy dokonać analizy zasług i osiągnięć poszczególnych adwokatów czy radców prawnych, a co za tym idzie wybrać tego, który jest wart współpracy.

Poszukiwania należy zatem rozpocząć w pierwszej kolejności od wyboru kancelarii, która nas interesuje, a dopiero potem wybrać najlepszego w danej sprawie prawnika. Warte polecenia są przede wszystkim kancelarie, które działają na rynku od dłuższego czasu, mają wyrobioną renomę i dbają o swojego klienta.

Jedną z takich kancelarii jest warszawska kancelaria radców prawnych i adwokatów BARYLSKI T., OLSZEWSKI A., BRZOZOWSKI A., która już od 21 lat pomaga przedsiębiorcom i klientom indywidualnym w rozwiązywaniu problemów prawnych wszelkiego rodzaju.

Trzeba pamiętać, że wybór pełnomocnika prawnego jest bardzo istotną sprawą jeśli chodzi o osiągnięcie sukcesu we wszelkich postępowaniach prawnych. Na rynku prawniczym jest obecnie duża konkurencja, a lista radców prawnych cały czas poszerza się o nowych młodych prawników, którzy nie zawsze ustępują zdolnościami i wiedzą swoim doświadczonym kolegom po fachu. Często mogą wnieść świeże spojrzenie i nowe rozwiązania do sprawy.

Zawód radcy prawnego to jedna z profesji, do której trzeba mieć powołanie. Trzeba bronić danego klienta w kontekście konkretnego czynu, ale z drugiej strony nie można się z nim identyfikować.

Niewątpliwie założeniem każdego dobrego radcy prawnego jest realizacja celów wyznaczonych przez klienta. Należy oczywiście pamiętać, że muszą one zostać osiągnięte zgodnie z normami obyczajowymi i zasadami etyki.

Nie jest łatwo znaleźć adwokata lub radcy prawnego, który specjalizuje się w każdej dziedzinie prawa. Bardzo rzadko się zdarza, że np. dobry karnista jest również specjalistą w prawie rodzinnym lub dobrze radzi sobie w sprawach cywilnych. Prawo jest tak rozległą dziedziną, że ciężko jest opanować wszystkie jego aspekty w stopniu przynajmniej dobrym. Poszukując dobrego prawnika, zwróćmy większą uwagę na takiego, który specjalizuje się w interesującym nas obszarze.

Warto zastanowić się nad wyborem pełnomocnika w nieco szerszym kontekście. Dobry prawnik to nie tylko skończone studia i aplikantura, ale przede wszystkim doświadczenie (tak jak w przypadku kancelarii prawnej BARYLSKI T., OLSZEWSKI A., BRZOZOWSKI A.). Szczególnie jest ono potrzebne w sprawach nietypowych lub wyjątkowo trudnych.

Przed wyborem prawnika dobrze jest również zapoznać się z referencjami kancelarii bądź konkretnego pracownika. Jeśli kancelaria współpracowała z wielkimi koncernami, firmami lub znanymi osobami i oczywiście odniosła w tych sprawach sukces, to wydaje się, że możemy jej zaufać. Należy tylko zwrócić uwagę, żeby nasz pełnomocnik nie posiłkował się gronem aplikantów. Może wtedy wystąpić niemiła sytuacja, w której nasz prawnik nie będzie zorientowany w szczegółach sprawy, co może nam zaszkodzić.

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być w takim przypadku wybór specjalisty z solidnym, kilkuletnim przynajmniej doświadczeniem w konkretnej dziedzinie, który charakteryzuje się dokładnością i skrupulatnością.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz