Czym kierować się wybierając adwokata?

W życiu zawsze może przydarzyć się taka sytuacja, w której konieczna może być pomoc prawnika. Wybór tego właściwego jednak wcale nie jest taki prosty. Na rynku funkcjonuje wiele kancelarii. Warto zatem poznać kilka zasad, którymi powinno się kierować przy wyborze prawnika.

Konkretna sprawa

Przede wszystkim dokładnie przeanalizować należy jakiej usługi oczekujemy od prawnika. Czy ma być to zwykła porada, napisanie pisma procesowego czy reprezentacja przed sądem. Dodatkowo istotne jest to czego dotyczy konkretna sprawa. Trzeba bowiem wiedzieć, że większość kancelarii prawnych specjalizuje się w konkretnych typach spraw. Mogą być to sprawa z kodeksu cywilnego, rodzinnego bądź gospodarczego. Wybrana przez nas kancelaria prawna powinna specjalizować się właśnie w tego rodzaju sprawach, jaka nas dotyczy. Dzięki temu można mieć pewność, że wybrany adwokat będzie posiadał odpowiednie doświadczenie.

Cechy profesjonalnej kancelarii

Dobrą kancelarię i dobrego prawnika musi cechować odpowiednie doświadczenie. Zwłaszcza w tej dziedzinie, w której potrzeba jest pomoc prawnika. Wybierając kancelarię warto jest zatem sprawdzić ile dana lat dana kancelaria funkcjonuje na rynku oraz jakim typem spraw w szczególności zajmowała się do tej pory. Ważne jest także w jakim sposób prawnik realizuje swoje usługi prawne. Inny słowy, dobry prawnik powinien zaangażować się w sprawę swojego klienta. Jeśli jest on obłożony zbyt dużą ilością spraw może być to niemożliwe. W takim przypadku warto jest się zastanowić nad wyborem dopiero rozpoczynającego swoją karierę prawnika. Taki prawnik z pewnością nie będzie prowadził zbyt wielu spraw na raz. Dzięki temu będzie mógł odpowiednio zaangażować się w naszą sprawę, a co więcej będzie mu zależało na rozwiązaniu jej jak najlepiej dla swojego klienta.

Koszt usług prawnych

Usługi i porady prawne udzielane przez różne kancelarie mogą różnić się od siebie cenowo. Zależy to od kilku czynników. Przede wszystkim od rodzaju sprawy i ilości pracy oraz czasu jaki prawnik będzie musiał włożyć w jej rozwiązanie. Poza tym na cenę usług prawnych wpływ ma także renoma danej kancelarii. Trzeba jednak wiedzieć, że cena nie powinna być głównym czynnikiem jakim należy się kierować przy wyborze prawnika. Przede wszystkim powinno być to jego doświadczenie oraz kompetencje.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz