Zakopane na wesoło – sprawdzone noclegi w Zakopanem i atrakcje, które poprawią Ci humor!

Zakopane to stolica polskich Tatr, chętnie odwiedzana przez turystów o każdej porze roku. A że jesienna pogoda nie zawsze sprzyja naszemu nastrojowi, warto poprawić sobie humor w nietypowy sposób – na przykład wynająć wygodny apartament w Zakopanem i ruszyć szlakiem co zabawniejszych atrakcji. Podpowiadamy, co warto zobaczyć w Zakopanem, by raz na zawsze zapomnieć o jesiennej chandrze!

Z tekstu dowiesz się:

  • dokąd pójść, by zapewnić sobie sporą dawkę emocji,
  • jakie atrakcje znajdziesz na Krupówkach  .

Już sama nazwa miasta – Zakopane – może wywoływać uśmiech. Mimo że jest to najwyżej położone miasto w Polsce (leży na wysokości od 750 do 2301 m n.p.m.), jego nazwa nawiązuje do zagrzebania pośród wysokich Tatr. Uroki okolicy tradycyjnie podziwia się latem i zimą, ale warto przyjechać tu także jesienią, mimo że za oknem robi się coraz chłodniej, a krótkie dni nie zachęcają do pieszych wędrówek. Wystarczy, że wynajmiesz wygodne apartamenty w Zakopanem   i wybierzesz się w zakręconą podróż pełną uśmiechu!

Dom do góry nogami i Góralski Ślizg – atrakcje w Zakopanem, które budzą emocje!

Jedną z wartych odwiedzenia atrakcji w Zakopanem jest dwupiętrowy dom stojący do góry nogami, który znajduje się przy alei 3 Maja. Budynek wygląda jak tradycyjna góralska chatka, ale wszystko stoi w nim na głowie – sufit jest podłogą, a podłoga sufitem. Wizyta w takim domku to dobry pomysł na wyjazd z dziećmi (takie doświadczenie z pewnością wywoła wiele radości!) i prawdziwe wyzwanie dla zmysłów. A cała zabawa polega na tym, by… nie dać im zwariować.

Jeśli masz ochotę na więcej wrażeń, po wizycie w domku wybierz się na Góralski Ślizg w pobliżu Gubałówki. To po prostu ogromna zjeżdżalnia, z której możesz skorzystać sam lub w towarzystwie rodziny czy znajomych – obiekt ma aż 8 torów. Wysokość zjeżdżalni sięga 5. piętra, a długość trasy zjazdowej liczy około 50 metrów – zjazd to zatem potężna dawka adrenaliny i spory zastrzyk endorfin, czyli gwarancja dobrego humoru.

Noclegi w Zakopanem i dawka uśmiechu na Krupówkach

Krupówki to najpopularniejsza ulica w Zakopanem, a jednocześnie najbardziej komercyjna – zobaczysz tu mnóstwo straganów, pamiątek i… kupujących je turystów. Jeśli więc szukasz sposobu na spędzenie urlopu z dala od okupujących Zakopane tłumów, z pewnością nie jest to Twoje wymarzone miejsce. Na szczęście na Krupówkach nie brakuje również mniej znanych atrakcji, takich jak:

  • Figury woskowe EXPO Krupówki (ul. Krupówki 62) – ciekawe miejsce, w którym zobaczysz kilka figur woskowych. Jednym z bardziej interesujących elementów wystawy jest słynny korytarz z toaletą; fragment scenografii serialu komediowego „Świat według Kiepskich”. Zobaczysz tu również kilku mieszkańców serialowej kamienicy – oczywiście z wosku. Jest się z czego pośmiać!
  • Piwne SPA (ul. Krupówki 77) – tutaj rozgrzejesz się w saunie, by następnie schłodzić ciało w drewnianej balii pełnej piwa, równocześnie popijając trunek z osobnego kufla. Uśmiech i dobra zabawa gwarantowane!
  • Myszogród (ul. Krupówki 81B) – to królestwo około tysiąca sympatycznych gryzoni, które mieszkają w tematycznych gablotkach wykonanych przez lokalnych artystów. Niektóre myszy biegają po korytarzach bajkowych domków lub ministokach narciarskich, inne przemieszczają się wśród torów, maszyn do szycia czy półek z książkami wybudowanych z bezpiecznych dla nich (a nawet jadalnych!) materiałów. Takie bajkowe przestrzenie i wędrujące w nich myszki z pewnością wywołają uśmiech na niejednej twarzy!

Podróż po zakopiańskich Krupówkach warto zakończyć wesołą góralską biesiadą. Dotarcie na taką imprezę jest bardzo proste – wystarczy przespacerować się ulicą i nasłuchiwać dźwięków dochodzących z restauracji, a potem… po prostu wejść do środka.

Chcesz, by pozytywny nastrój nie opuszczał Cię w jesienne wieczory? Sprawdź apartamenty Zakopane i zarezerwuj wygodny nocleg   . Duże przestrzenie utrzymane w góralskich klimatach oraz komfortowe warunki to w końcu najlepszy wstęp udanego urlopu.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz