Jak długo zwraca się elektrownia słoneczna?

Jednym z pierwszych pytań, które nasuwają się osobom chcącym zainwestować w elektrownię słoneczną, jest to, jak długi będzie okres zwrotu z inwestycji. Jako że panele słoneczne w Warszawie są widoczne w coraz większej ilości miejsc, ten temat zaczyna interesować coraz większą ilość potencjalnych inwestorów.

Jednym z pierwszych pytań, które nasuwają się osobom chcącym zainwestować w elektrownię słoneczną, jest to, jak długi będzie okres zwrotu z inwestycji. Jako że panele fotowoltaiczne w Warszawie są widoczne w coraz większej ilości miejsc, ten temat zaczyna interesować coraz większą ilość potencjalnych inwestorów. Oferujemy Państwu kompleksową obsługę tego typu inwestycji oraz montaż odpowiednich instalacji, jak również pełne ich zaprojektowanie. Na Feste.pl – naszej oficjalnej stronie internetowej znajduje się specjalny kalkulator, który pozwoli wstępnie oszacować, jak długo zwracają się panele słoneczne.

Od czego zależy szybkość zwrotu inwestycji w energię fotowoltaiczną?

To, jak szybko zwróci się inwestycja, jest zależne od kilku czynników, które są ze sobą powiązane. Dlatego też trudno jest oszacować konkretny czas zwrotu.

Oto te czynniki:

  • Warunki atmosferyczne – im więcej słonecznych dni w roku, tym większa produkcja energii. Wahania produkcji w każdym sezonie mogą być bardzo duże, więc trzeba się liczyć z różnym stopniem produkcji energii, w poszczególnych latach.
  • Rodzaj elektrowni – sposób montażu paneli jest również bardzo ważny. Decydując się na montaż ogniw fotowoltaicznych na dachu, trzeba najpierw oszacować, jaki jest kąt padania promieni słonecznych na dach i czy będzie to opłacalne.

Chcąc zainwestować w panele fotowoltaiczne w Warszawie, trzeba się liczyć z tym, że inwestycja będzie się zwracała co najmniej kilkanaście lat. Ceny paneli fotowoltaicznych w Warszawie są różne, a koszy niewielkich instalacji to zaledwie kilka tysięcy złotych. W celu doprecyzowania oferty zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z naszej firmy, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz