Jak przebiega profesjonalne projektowanie biura?

Architekt, który tworzy profesjonalne projekty, wie, ile zajmuje to czasu i energii. Jednak ludzie, którzy korzystają z ich usług, nie są świadomi wszystkich niuansów związanych z ich pracą. Mimo to chętnie decydują się na współpracę. Efekty są imponujące i niewielu klientów później narzeka na słabe wykonanie. Zdecydowana większość rozumie, że opłacała się zainwestować pieniądze w fachowe projektowanie biura.

Reklama

Jak wygląda rzetelne projektowanie wnętrz?

Chociaż na rynku jest wielu świetnych architektów, którzy pracują w innym stylu, to sam proces projektowania jest wspólny dla każdego. Składa się on z pięciu fundamentalnych kroków:

  1. Wywiad z klientem – każda aranżacja biura czy innego pomieszczenia powinna rozpocząć się od zebrania niezbędnych informacji. Przed jakimikolwiek działaniami musimy wiedzieć, czego inwestor oczekuje. Dlatego warto zadać kilka pytań – ile osób będzie przebywało w danym pomieszczeniu, jakie są preferencje (np. czy sypialnia będzie służyła również do pracy) i jakim budżetem dysponuje.
  2. Przygotowanie koncepcji projektowej – w praktyce oznacza to, że pokazujemy klientowi kilka propozycji tego, jak aranżacja biura ma wyglądać. Na tym etapie możemy zobaczyć, co się inwestorowi podoba i jakie poprawki warto wprowadzić.
  3. Wybór materiałów – najlepszym rozwiązaniem jest wspólna wizyta w sklepie. Dzięki temu na własne oczy ocenimy jakość danego towaru i od razu zobaczymy, czy będzie pasował on do naszego biura.
  4. Przygotowanie wizualizacji – ten krok może trwać najdłużej. Dlatego warto uprzedzić o tym klienta, żeby się nie niecierpliwił. Dużym utrapieniem dla architektów są wszystkie poprawki, które są zgłaszane dopiero w czasie przygotowywania wizualizacji. W wielu przypadkach ten problem nie będzie miał miejsca, jeśli porządnie przeszliśmy przez pierwsze trzy etapy. Oczywiście może zdarzyć się klient, który sam dokładnie nie wie, czego chce i często zmienia zdanie.
  5. Przygotowanie dokumentacji technicznej – na podstawie tych dokumentów wykonawca będzie działał. Im lepiej zostanie zrobiona, tym mniej nieporozumień czaka nas później. Dlatego warto poświęcić na to dodatkowy czas.
VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz