Czym różnią się od siebie odkurzacze przemysłowe?

Nawet kompletny laik dostrzeże różnice między zwykłym odkurzaczem i odkurzaczem przemysłowym, gdyż te ostatnie posiadają dużo większą moc silników i dzięki temu mogą poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi zanieczyszczeniami. Odkurzacze przemysłowe mają jednak wiele różnych zastosowań i parametrów, toteż przed zakupem jednego z nich warto zwrócić szczególną uwagę na jego klasę.

Przyszłe zastosowanie odkurzacza przemysłowego stanowi klucz do udanego zakupu, gdyż tego typu urządzenia są generalnie dużo mniej uniwersalne od swoich domowych odpowiedników i służą raczej do usuwania skutków konkretnych czynności. Jeżeli zatem chcemy uniknąć przykrej niespodzianki, to już w momencie nabywania danego modelu odkurzacza przemysłowego, powinniśmy zastanowić się nad jego przeznaczeniem i wybrać maszynę o adekwatnej klasie.

Jaką klasę powinien mieć odkurzacz przemysłowy?

Profesjonalny odkurzacz przemysłowy bez trudu poradzi sobie także w warunkach domowych, ale z powodu wysokiej ceny jego zakup z myślą o codziennych porządkach raczej mija się z celem. Niemniej powinna posiadać go każda osoba lub firma, która często musi sprzątać warsztaty, hale produkcyjne, place budowy oraz inne wymagające pomieszczenia, w których słabsze urządzenia sobie nie radzą.

W zależności od zastosowania odkurzacze przemysłowe dzielimy na trzy różne klasy: L, M i H. Pierwsze stosuje się przy usuwaniu rozmaitych lekkich zanieczyszczeń, np. piasku, pyłu lub żwiru. Z kolei odkurzacze klasy M służą do eliminowania odpadów o średnim stopniu szkodliwości, czyli najczęściej kamienia, tynku, drewna, gipsu oraz materiałów drewnopochodnych. Jeżeli zaś chodzi o odkurzacze ostatniej klasy, to pracują one w najbardziej wymagających warunkach i usuwają zdecydowanie najniebezpieczniejsze zanieczyszczenia: pyły rakotwórcze i palne, Azbest, watę szklaną, pyły mineralne, proszkowany lakier, kadmem, sadzę, kadm, nikiel czy ołów. Odkurzacze przemysłowe klasy H umożliwiają eliminowanie odpadów, które inaczej mogłyby wywołać wybuch lub poważne komplikacje zdrowotne.

Poza klasą trzeba również zwrócić uwagę na takie parametry jak: pojemność zbiornika na odpady (najlepiej powyżej 40l, gdyż dzięki temu unikniemy ciągłego opróżniania pojemnika), zasięg przewodu zasilania (im większy, tym łatwiej przeprowadzać prace porządkowe) oraz trwałość. Nie trzeba jednak za bardzo przejmować się wagą danego odkurzacza przemysłowego, gdyż cięższe modele najczęściej obsadza się na specjalnych wózkach, które ułatwiają przemieszczanie.

Odkurzacz przemysłowy dla każdej branży

Odkurzacze przemysłowe potrafią drogo kosztować, ale jednocześnie dają gwarancję bezproblemowego działania przez wiele lat. Wszystko dzięki solidnej konstrukcji, która odporna jest na różnego rodzaju uderzenia lub obicia. Warto zauważyć, że kolejne modele odkurzaczy przemysłowych stają się coraz lżejsze i bardziej mobilne, co pozwala na ich wykorzystanie w różnych nowych środowiskach, np. na pokładzie samolotów.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz