Personalizacja smartfona – jaki system najlepszy?

Personalizacja smartfona dla wielu osób jest niezmiernie istotna – pragną uczynić z niego maszynę dostosowaną do swoich indywidualnych potrzeb. Jeśli i Ty chcesz, żeby Twój telefon i narzędzie rozrywki oraz pracy idealnie współgrał z Twoimi wymaganiami, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł – dowiesz się, jaki system operacyjny wybrać i jakie modele smartfona uznaje się teraz za najlepsze!

Reklama

Smartfon – sprzęt pełen możliwości

Większość ludzi zdaje sobie sprawę, że ich smartfony to nie zwykłe telefony – i że nie służą jedynie do dzwonienia oraz wysyłania wiadomości. Smartfon – jak sama nazwa wskazuje – jest inteligentnym telefonem, który potrafi o wiele więcej. Przede wszystkim – prócz licznych udogodnień, związanych z jego wyposażeniem – do działania wykorzystuje liczne aplikacje, jakie użytkownik może ściągnąć na swój telefon. I to one właśnie w dużej mierze decydują o personalizacji smartfona – choć nie tylko!

Największe możliwości w tym zakresie oferuje system operacyjny Android – często spotykany we flagowych modelach znanych producentów. Android pozwala zmodyfikować ekran główny (wykorzystując nie tylko podstawowe możliwości, ale również launchery), wybrać dogodną klawiaturę, a także spersonalizować ekran blokady dzięki licznym aplikacjom. To one są też jego największą zaletą – ponieważ ich ciągły rozwój i aktualizacje oferują wielkie możliwości wprowadzania zmian.

Najlepsze smartfony z systemem Android

System Android jest jednym z trzech najpopularniejszych systemów operacyjnych, stosowanych obecnie przez producentów elektroniki (pozostałe dwa to iOS oraz Windows Phone). Jakie smartfony, działające w tym systemie, można uznać za najlepsze i dlaczego?

Samsung Galaxy S4

Wiele możliwości personalizacji oferuje Samsung Galaxy S4. To 4-rdzeniowy smartfon z wyświetlaczem Super AMOLED (1920×1080), o rozdzielczości 13.0 Mpix. Smartfonem można kierować przy pomocy gestu – dzięki aplikacji Quick Glance. Samsung Galaxy S4 rozpozna dotyk nawet wówczas, gdy użytkownik będzie miał na dłoniach rękawiczki!

Ponadto smartfon dostosowuje się do użytkownika – zarówno dzięki funkcjom wyświetlacza, jak też poprzez dźwięk. Wyświetlacz posiada 7 automatycznych i 4 ręczne tryby, umożliwiające oglądanie i czytanie bez nadwyrężania wzroku. Dźwięk dostosowuje się zaś do naszych indywidualnych preferencji i potrzeb słuchu – wszystko w trosce o zdrowie uszu! Smartfon posiada również inne, pomocne aplikacje, a do tego jest lekki i smukły – to coś dla prawdziwych indywidualności!

Xiaomi Mi4C

Na drugim miejscu, tuż za Samsungiem Galaxy S4, uplasował się Xiaomi Mi4C. Wielką zaletą tego modelu jest interesujący panel PSR, a także energooszczędność i 6-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808 (64-bitowy). Aparat główny jest tak dobry, że można bez trudu wykonać idealne selfie – nawet nocą!

Produkt posiada specjalną nakładkę MIUI, w której każdy użytkownik może zaprogramować dowolne akcje.

HTC One M9

Model HTC One M9 to z pewnością niezwykle spersonalizowany smartfon – wszystko dzięki HTC Sense(TM) Home Widget, który poleca użytkownikowi różne aplikacje, w zależności od tego, gdzie on aktualnie przebywa (dom, praca, miasto). Smartfon posiada aplikację Motywy i pozwala zmienić naprawdę wiele szczegółów – między innymi kształt i rozmiar ikon! To naprawdę świetny model!

Smartfon posiada 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810 8994. Działa na systemie operacyjnym Android 5.0 Lollipop.

 

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 1.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz