Dawkowanie surowców podczas fazy produkcji

Przemysł, niezależnie czy lekki czy ciężki, nie obejdzie się bez odpowiednich surowców i maszyn. W zależności od sypkości materiałów, potrzebne będą odpowiednie urządzenia do jego dozowania. Do dawkowania tych najbardziej drobnych niezbędne będą dozowniki taśmowe.

Reklama

Taśmowe wagi dozujące to kompletne dozowniki. Mogą one podawać materiały sypkie w trybie ciągłym lub porcjowym. Dzięki zabudowanej wadze taśmowej zasada ich pracy w podstawowym wariancie polega na wybieraniu z kosza zasypowego materiału i ważeniu w locie. Po zastosowaniu odpowiednich opcji regulacji w sterowniku wagowym otrzymamy układ ze zmienną prędkością przesuwu taśmy lub urządzenia podającego na taśmę. – System ten jest szczególnie pomocny w przemyśle ciężkim, gdzie trzeba szczegółowo dozować odpowiednie materiały- podkreślają specjaliści z preciamolen.com.pl.

Dozowniki taśmociągowe są najlepszym narzędziem do przenoszenia materiałów sypkich ze względu na swą specjalną budowę. Składają się one z przenośnika taśmowego z zabudowaną wagą wraz z elektroniką sterującą. Konstrukcje przenośnika zaprojektowane są tak, aby dokładność podczas ważenia była jak najwyższa. Bardzo ważne jest aby dozowniki były wykonane z wysokiej jakości materiałów. Umożliwi im to funkcjonowanie nawet w najtrudniejszych warunkach, tam gdzie oczekiwania wobec bezawaryjności są największe.
Dobrej jakości taśmociąg powinien być wyposażony w elementy tensometryczne od uznanego producenta, a to w połączeniu z najnowszymi sterownikami umożliwi sprawne i wydajne dozowanie materiałów sypkich. Sprzęt ten znajdzie zastosowanie szczególnie wśród firm specjalizujących się przy produkcji nawozów, cementu lub proszków do prania.

Dozowniki taśmowe podzielić można na dwie zasadnicze grupy. Będą to dozowniki objętościowe oraz wagowe.
W pierwszym przypadku obudowa wlotu wyposażona jest w zasuwę regulacji warstwy produktu i czujnik do wykrywania obecności materiału. Obudowa przedłużona jest prowadnicami materiału z uszczelniaczami między prowadnicą a taśmą. Jest ona tak skonstruowana aby uniknąć zakleszczenia między taśmą a konstrukcją. Posiada on również dwa krążki prowadzące, bęben napędowy oraz urządzenie napinające taśmę.

W przypadku dozowników taśmowych wagowych mamy do czynienia z wieloma jego modelami, przygotowanymi do wykonywania specjalistycznego ważenia i dozowania materiałów sypkich. Dozowniki tego typu składają się najczęściej z obudowy zasypu z prowadnicami, ekstraktora taśmowego z wagą taśmociągową jednokrążnikową oraz motoreduktora o zmiennej prędkości. Taśmy w które ten typ dozowników został wyposażony są, centrowane na paśmie powrotnym krążnikami regulowanymi ukośnymi, napinane taśmy sprężynowe.

Niezależnie od tego na jaki model się zdecydujemy, pamiętać należy, że każdy sprzęt musi być wyposażony w odpowiednie certyfikaty. Sprzęt pozbawiony takich dokumentów może być nie tylko wadliwy, ale również bardzo niebezpieczny. Na stronach preciamolen.com.pl znaleźć można całe spektrum dozowników taśmowych, które w zależności od specyfiki produkcyjnej pomogą nam zwiększyć wydajność linii produkcyjnych.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz