Digital Signage znakomitym rozwiązaniem marketingowym

Dynamiczny rozwój marketingu i reklamy, w Europie obecny już od dawna, w Polsce przypada na ostatnie dwadzieścia kilka lat. Mimo opóźnień, polski rynek skutecznie nadrabia zaległości, wprowadzając błyskawicznie najnowocześniejsze rozwiązania w tym zakresie. Do takich właśnie, nowatorskich form marketingu, zaliczyć należy Digital Signage.

Reklama

ekranyJest to system cyfrowej dystrybucji treści multimedialnych, dokonywanych poprzez sieć ekranów cyfrowych. Za pomocą tego rodzaju centralnie zarządzanej sieci można bardzo efektywnie rozpowszechniać wszelkiego typu treści reklamowe, informacyjne, promocyjne, nic dziwnego więc, że ekrany takie można dzisiaj zobaczyć niemal na każdym kroku.

System Digital Signage to znakomita alternatywa dla tradycyjnych narzędzi reklamy, takich jak banery, plakaty, czy bilboardy. Dynamiczny, przyciągający uwagę odbiorców przekaz, możliwość dotarcia do wielu osób jednocześnie, a zarazem poprzez odpowiednią lokalizację do określonej grupy, wszystko to sprawia, że Digital Signage doskonale spełnia swoje zadania jako forma przekazu określonych treści. Prowadzone badania potwierdzają, że tego rodzaju nowoczesny i aktywny nośnik informacji, skutecznie wpływa na zachowania i decyzje odbiorców, znacznie bardziej, niż tradycyjne formy reklamy. Z tych właśnie względów wiele firm decyduje się na wprowadzenie tego typu komunikacji cyfrowej, widząc w takim rozwiązaniu ogromny potencjał, na przykład w zakresie zwiększenia sprzedaży, jeśli chodzi o firmy handlowe. Digital Signage umożliwia bowiem nie tylko atrakcyjną prezentację oferty, ale także informację o wydarzeniach i promocjach, organizowanie interaktywnych infokiosków, czy inteligentnych map określających położenie danego działu i produktu.

Nowoczesne rozwiązanie, jakim jest Digital Signage, znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach gospodarki i życia publicznego, może być skutecznie wykorzystane także w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Oprócz przekazywania pracownikom bieżących informacji, znakomicie sprawdza się w procesie monitoringu urządzeń czy chociażby w interaktywnych testach bhp i ppoż. umożliwiając jednocześnie elastyczne reagowanie na bieżące problemy i utrudnienia. Obecnie funkcjonuje na rynku cały szereg firm proponujących usługi w zakresie zainstalowania systemu Digital Signage z szeroką ofertą do firm i instytucji różnych branż i rodzajów.

Źródło: flexvision.pl – digital signage

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz