Disneyland – świat bajek

Parki rozrywki są świetnymi miejscami, w kótrym można doskonale bawić się całą rodziną. Różnorodne atrakcje dla dzieci sprawiają, że nikt nie będzie się nudzić.

Reklama

DisnaylandJednym z najbardziej znanych miejsc jest Disneyland w Paryżu. Dlatego jeśli już ktoś odwiedza światową stolicę mody, musi także udać się do Disneylandu, który znajduje się 35 minut drogi od Paryża.

Parki rozrywki zaczął swoją działalność na początku lat 90 w Marne-la-Vallee i od razu stał się największą atrakcją w Europie. Stanowi własność firmy o tej samej nazwie – Disneyland.

Gigant rozrywki w Paryżu oferuje 52 atrakcje dla dzieci położone na 55 ha, oprócz tego kompleks 7 hoteli, pole namiotowe, ranczo i oczywiście piękne ogrody. Jeśli nie wszystkie atrakcje dla dzieci, warto zobaczyć chociaż ich część.

Do góry nogami

Wyspa przygód jest jedną z głównych atrakcji parku. Znajdują się na niej mrożące krew w żyłach kolejki górskie z prawdziwego zdarzenia, które powodują zawrót głowy. Oprócz tego są tam również kosmiczne karuzele, kolej żelazna, symulatory lotów Star Wars i wiele innych atrakcji dla dzieci tych mniejszych jak i większych.

Świat piratów

Ponieważ każde dziecko lubi przygody i podróże, Disneyland wziął to pod uwagę i stworzył krainę piratów. Dzieci mogą zwiedzić dom Robinsona znajdujący się na drzewie, przejść się pasażem Alladyna Mają także do dyspozycji łódki i mogą zwiedzić świat piratów.

Na zachodzie bez zmian

Z wyspy piratów można przenieść się w świat dzikiego zachodu za pomocą kolejki, która oferuje mnóstwo atrakcji. Podróż odbywa się przez wielkie pustynne kaniony, stare miasta i kopalnie.

Jazda koleją to to także specjalne efekty np. symulacje wybuchu ładunków znajdujących się w kopalni. Oczywiście sama jazda kolejką nie ma nic wspólnego z nudą. Jest to rollercoaster, który gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Z lotu ptaka

Dzieci na pewno będą zachwycone lotem balonem, który będzie tak fascynujący jak czytanie opowieści Juliusza Verne’a np. „W 80 dni dookoła świata”. Lot balonem na wysokość 100 m. to wspaniałe przeżycie nie tylko dla dzieci, ale także dla całych rodzin, które mogą zobaczyć całą panoramę Disneylandu.

Śpiąca królewna i niebezpieczny smok

Można także wybrać się do zamku Śpiącej Królewny i poznać jej historię. Na pierwszym piętrze zamku znajduje się galeria, gdzie książki zaczynają świecić po ich otwarciu, a witraże opowiadają bajkę o przygodach księżniczki Aurory i księcia Filipa. W zamku znajduje się też smok, trzeba na niego uważać bo nie wiadomo, kiedy może się obudzić.

Żółwik z myszką Miki

Paryskie atrakcje dla dzieci to nie tylko kolejki górskie i zamki to także możliwość spotkania ulubionych postaci ze świata bajek Dzieci mogą robić zdjęcia z myszką Miki, kaczorem Donaldem czy Piotrusiem Panem. Odwiedzający Disneyland mają do dyspozycji różne przedstawienia, które mogą oglądać podczas obiadu.

Jeśli jednak okaże się, że odwiedzający chcieliby spędzić kilka dni więcej w parku rozrywki, mają do dyspozycji hotele na jego terenie.

Disneyland w Paryżu jest niezwykłym miejscem, które zachwyci dorosłych i dzieci i zagwarantuje niezapomniane wrażenia. Ogrom atrakcji takich jak karuzele, rollercoastery, zamki czy domy strachów dostarczy emocji nawet dorosłym.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz