Ubrania do joggingu

Bez względu na pogodę prawdziwi miłośnicy joggingu biegają zawsze. Maja swoje ulubione trasy i pory dnia, w których oddają się swej pasji. Bo jogging świetnie wpływa nie tylko na wydolność organizmu, ale i samopoczucie.

Reklama

biegaczeWytrawni biegacze już wiedzą jaka odzież do biegania jest najlepsza i jakie buty ochronią przed ewentualnymi kontuzjami.

Osoby dopiero rozpoczynające przygodę z joggingiem, muszą poważnie zgłębić temat, aby być dobrze przygotowanymi przed swoim pierwszym biegiem. Jaka odzież do biegania będzie im potrzebna i na co warto zwrócić uwagę?

Dobry but chroni stopę

Okazuje się, że wcale nie trzeba zaopatrywać się w nie wiadomo jak drogie ciuchy do biegania. Tak naprawdę najważniejsze są buty. Czemu właśnie buty? Ponieważ to one zapewniają stabilność stopy podczas biegania.

Należy jednak pamiętać, że ulubione buty do grania w tenisa nie będą sprawdzać się w przypadku biegania. Dlatego lepiej zainwestować w buty specjalnie przeznaczone do tego celu. Ponieważ są różne style biegania i różne powierzchnie, najlepiej dobrać takie obuwie pod okiem sprzedawcy w sklepie sportowym.

Nie za małe nie za duże

Nie trzeba od razu kupować tych najdroższych z wyższej półki, ale porządne buty sprawią, że unikniemy kontuzji. Kupując obuty do biegania trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jakość, ale także kilka innych cech. Mają one przylegać do stopy, ale nie za małe. Nie kupujmy butów w nadziei, że się „rozejdą”. Chodzi tu o to, że się nie rozejdą, ponieważ mają za zadanie zabezpieczać stopy.

Lepiej też zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Mają przepuszczać powietrze i ułatwiać termoregulację.

Odpowiednia odzież, właściwy komfort

Przed pierwszym biegiem, nie trzeba koniecznie zaopatrzyć się w profesjonalną odzież do biegania. Wystarczy włożyć na siebie te, które mamy w domu. Lepiej ubrać się na cebulkę. W razie potrzeby wystarczy tylko ściągnąć, żeby trochę się ochłodzić.

Kobiety uprawiające jogging powinny zadbać o o odpowiedni sportowy biustonosz. Powinien zapewnić komfort biegania i być dopasowany, ale nie uciskać.

Lepiej syntetyk niż bawełna

W trakcie pogłębiania pasji warto zainwestować w specjalne ubrania przeznaczone do joggingu. Mowa tu o ich technicznych właściwościach.

Bawełna pomimo świetnych właściwości nie jest najlepszym materiałem do biegania. Dlaczego? Z prostej przyczyny. Koszulka po 20 minutach będzie cała mokra, a przecież nie o to chodzi.

Odzież do biegania powinna zapewnić właściwą termoregulację ciała, aby nie przegrzać organizmu. Miejsca, które łatwo się przecierają powinny być wzmocnione grubszym materiałem. Lepiej też, żeby była wodoodporna.

Można także zaopatrzyć się w specjalne okulary do biegania, które będą chronić oczy przez promieniami słonecznymi. Nie tylko zapewnią maksymalną ochronę oczu, ale także zabezpieczą przez wiatrem czy insektami. Są bardzo lekkie i wytrzymałe.

Odpowiednie przygotowanie się do joggingu nie wymaga zaawansowanej wiedzy. Jednak odpowiednie buty i odzież do biegania, będą stanowić o naszym komforcie, dlatego lepiej zgłębić temat szukając informacji w internecie lub po prostu udać się do sklepu sportowego, w którym sprzedawca udzieli fachowej porady.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz