Dlaczego warto budować domy w zabudowie bliźniaczej?

Zastanawiasz się na zakupem domu? Nie wiesz czy zdecydować się na zakup wolno stojącego czy w zabudowie bliźniaczej? Zakup „bliźniaka” to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla rodzin i przyjaciół, którzy marzą, by zamieszkać blisko siebie, ale także dla wszystkich ceniących doskonałą, strategiczną lokalizację nieruchomości.

Reklama

Oszczędności

Projekt domu Sambor G1 (bliźniak) WRC2663

Jak wszystkim wiadomo, najważniejszym elementem budowy, na który uwagę zwraca każdy inwestor są jej koszta. Decydując się na zakup domu w zabudowie bliźniaczej można sporo zaoszczędzić. Po pierwsze na podatkach – ponosi się opłatę jak za jedną nieruchomość, a kwota podatku rozłożona jest na wszystkich właścicieli. Oszczędności można znaleźć także w ogrzewaniu – współdzielić koszta i ewentualnych remontach – elewacji, dachu, otoczenia domu. Podczas mieszkania w domu tego typu wydatków jest wiele, więc zabudowa bliźniacza okazuje się idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto nie chce za dużo wydawać a pragnie cieszyć się komfortem i wygodą przestrzeni.

Sąsiedzkie relacje

Dom w zabudowie bliźniaczej pozwala swobodnie funkcjonować dwóm rodzinom, jeśli więc planujesz zamieszkać wspólnie z rodzicami, teściami, rodzeństwem czy najbliższymi przyjaciółmi – to doskonałe rozwiązanie. Mieszkacie blisko, ale równocześnie każde z Was ma zapewnioną intymność i swobodę. Obecność dobrego, zaufanego sąsiada zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Szczególnie przydatni podczas naszej dłuższej nieobecności.

Inwestycja

Projekt domu Fasano MDM Termo KRH1388

Ceny nieruchomości wzrastają. Dobra lokalizacja domu sprawia, że po kilku latach można sprzedać go ze znacznym zyskiem. Na segment w zabudowie bliźniaczej znacznie łatwiej znaleźć nabywcę, niż na część domu w zabudowie wielorodzinnej. Decydując o rozpoczęciu budowy warto wybiegać planami w przyszłość i pomyśleć o potencjalnych nabywcach nieruchomości.

Lokalizacja

Lokalizacja to duży atut domów w zabudowie bliźniaczej. Osiedla tzw. „bliźniaków” powstają zwykle na obrzeżach dużych miast i oferują szeroką infrastrukturę – przedszkola, szkoły oraz sklepy.

Inwestycja w postaci domu w zabudowie bliźniaczej to także idealne wyjście dla osób, które planują zamieszkać wspólnie z rodziną, a ogranicza ich metraż i rozkład działki. Aby postawić przestronny bliźniak potrzebna jest znacznie mniejsza przestrzeń niż w przypadku dwóch niezależnych domów. Wybór projektu domu do zabudowy bliźniaczej pozwala mądrze zagospodarować przestrzeń – zyskuje się więcej miejsca na ogród, a dwie rodziny mogą funkcjonować na wspólnej przestrzeni swobodnie.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz