Nietypowa listwa przypodłogowa – kiedy warto zastosować oryginalne rozwiązania?

Większość ekspertów radzi, aby listwa przypodłogowa została dobrana tak, aby raczej uzupełniała inny element wystroju niż stanowiła samodzielną ozdobę, która w dużej mierze decydowałaby o charakterze wnętrza. Są jednak sytuacje, w których oryginalna listwa przypodłogowa może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Reklama

Sklepy i powierzchnie wystawowe

Jednym z podstawowych warunków sukcesu danego sklepu lub wystawy jest skuteczne przyciągnięcie uwagi klienta. Oryginalna listwa przypodłogowa może sprawdzić się w tej roli równie dobrze jak potężny reklamowy baner, zwłaszcza jeśli sklep lub wystawa znajduje się w otoczeniu innych podobnych obiektów. Jeśli potencjalny klient ma do wyboru kilka sklepów oferujących podobny asortyment prawie zawsze wybierze ten, który w jakiś sposób wyda mu się inny niż wszystkie pozostałe. Efektowne listwy dekoracyjne lub cokoły mdf zwłaszcza, jeśli mocno kontrastują ze ścianą i podłogą mogą okazać się bardzo skutecznym magnesem na klienta.

Kluby i bary

Odważne zestawy kolorystyczne i elementy, które na pierwszy rzut oka wydają się kompletnie nie pasować do reszty pomieszczenia świetnie sprawdzają się również w miejscach, do których wychodzimy po to, żeby się zabawić. W barze lub na imprezie powinniśmy czuć się tak, jakbyśmy znaleźli się w miejscu nieco innym niż nasza codzienna rzeczywistość, gdzie panują nieco inne zasady, również estetyczne, niż w naszej pracy czy mieszkaniu. Białe listwy lub cokoły przypodłogowe przy czarnej lub czerwonej ścianie? W takim miejscu zestaw ten nie tylko nie będzie nie do pomyślenia, ale wręcz może okazać rozwiązaniem idealnym.

Jeśli decydujemy się na estetyczny eksperyment i zastosowanie listwy przypodłogowej dobranej na zupełnie innych zasadach niż te, którymi kierujemy się na co dzień musimy liczyć się z tym, że nie każdy eksperyment okaże się udany. Zanim wcielimy szalony pomysł w życie – przeprowadźmy symulację i pomyślmy, czy aby na pewno awangardowa listwa przypodłogowa okaże się być na miejscu. W przeciwnym razie może się okazać, że ze względu

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz