Kosiarka automatyczna – wady i zalety

Automatyczne kosiarki cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego, w końcu możemy się cieszyć równym trawnikiem bez żadnego wysiłku. W związku z tym, że niedługo kalendarzowa i astronomiczna wiosna, a my znów będziemy musieli zadbać o swój trawnik, sprawdzamy ich wszystkie wady i zalety.

Reklama

Kosiarka automatyczna – zalety

Jeśli nie lubimy tracić czasu i energii na koszenie trawnika, z pewnością docenimy kosiarki roboty. Po zaprogramowaniu wykonują całą pracę za nas. W podstawowym wyposażeniu znajdziemy stację ładującą, którą umieszczamy w centralnej części ogrodu, dzięki temu kosiarka w każdej chwili może się naładować lub ukryć w przypadku deszczu. Kosiarka automatyczna sama decyduje o tym, czy potrzebuje szybkiego, czy standardowego ładowania ze względu na czas pracy. Automatyczna kosiarka omija przeszkody, a więc nie musimy martwić się o nasze kwiaty, krzewy czy zabawki pozostawione w ogrodzie. Jeśli kosiarka w pobliżu napotka przeszkodę, zmienia kierunek. W przypadku jej podniesienia, noże zatrzymują się automatycznie. Wyposażona jest w wyświetlacz LCD, dzięki czemu w łatwy i intuicyjny sposób możemy ją zaprogramować. Kosiarki automatyczne mogą pracować same lub być obsługiwane przy pomocy pilota, smartfona czy tableta. Kosiarki automatyczne doskonale nadają się do wszelkiego rodzaju trawników – również tych gęstych, pełnych wzniesień (do 35%) czy nierówności. W zależności od modelu, kosiarki automatyczne wyposażone są w różnego rodzaju noże. Najlepszym wyborem jest taki model, który posiada nóż obustronnie tnący. Dzięki temu, podczas koszenia, trawa rozdrobniona jest na niewielkie cząstki, które jednocześnie mogą być naturalnym nawozem. Nóż zmienia kierunek obrotów, a więc równomiernie się zużywa. Jego wymiana jest bardzo prosta i możliwa bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

Jeżeli boimy się o kradzież kosiarki, możemy ją zabezpieczyć kodem PIN. Dodatkowo, w przypadku poniesienia czy przewrócenia kosiarki, rozlega się alarm ostrzegawczy.

Wady kosiarek robotów

Główną wadą takich kosiarek jest przede wszystkim ich cena. Kosiarki automatyczne kosztują od dwóch do nawet ponad osiemdziesięciu tysięcy. Nie musimy jednak wydawać fortuny na dany model – niektóre z nich są przeznaczone do koszenia ogromnych boisk czy czyszczenia basenów. W przydomowych ogrodach z pewnością swoją funkcję świetnie będą sprawować podstawowe modele, które możemy nabyć w okazyjnych cenach. Należy pamiętać, że to inwestycja na lata, która szybko się zwróci, bowiem na pewno docenimy czas, który będziemy mogli spędzić z bliskimi, podczas gdy kosiarka zajmie się naszym ogrodem.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz