Niech żyje bal – sposoby na idealną zabawę karnawałową

W kalendarzowy nowy rok wchodzimy zwykle hucznie. Sylwestrowe zabawy przybierają wszelakie formy. Dla niektórych ideałem jest skromna domówka w gronie najbliższych przyjaciół, inni z ochotą udają się na wielkie, wystawne bale. Niezmienną popularnością cieszą się też imprezy na świeżym powietrzu, zwłaszcza te organizowane przez stacje telewizyjne – są nie tylko świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu poza domem, ale przede wszystkim możliwością obejrzenia na żywo scenicznych występów najpopularniejszych zespołów i wokalistów. Zabawa nie musi kończyć się jednak z wybiciem północy. Jak najlepiej spędzić czas karnawału?

Reklama

Nieważne gdzie, ale z kim

Podstawą każdej udanej imprezy nie jest, wbrew pozorom, stół uginający się od potraw i najdroższy dostępny szampan. Dlatego w tym roku pozwól sobie na zaproszenie do wspólnego biesiadowania tylko tych, z którymi rzeczywiście chcesz spędzić czas.  Nie przepadasz za swoją kuzynką, a twój nowy szwagier rozprawia przy każdej okazji przy polityce? Nie zmuszaj się do powiadamiania ich o twoim mały noworocznym balu – na pewno nie zabraknie okazji, żeby się z nimi zobaczyć, chociażby najbliższych imieninach kogoś z rodziny, czy przy wielkanocnym stole. Zacznij rok dobrze, czyli w swoim wymarzonym gronie!

Przez żołądek do serca (ale nie za wszelką cenę)

Jednym z częstych błędów idealnych gospodarzy spotkań towarzyskich jest spędzanie całego wieczoru… w kuchni. Jeśli też ci się to zdarza, w tym roku postaraj się zmienić tę świecką tradycję. Przygotuj przystawki odpowiednio wcześniej, a jeśli chcesz podać także dania gorące, wybierz potrawy, które łatwo i szybko uda ci się podgrzać. Twoi goście z pewnością będą bawić się lepiej z Tobą, niż z (nawet najpyszniejszą) kaczką z jabłkami, której przygotowanie pochłonie większość twojej uwagi. Pozwól sobie na sporą dawkę luzu – to w końcu impreza także dla ciebie, prawda?

Drinki z palemką?

Jeśli zdecydujesz się uprościć menu, możesz w zamian skupić się na zaimponowaniu gościom swoimi talentami barmańskimi. Postaw na ciekawe, mało popularne drinki i koktajle, na które receptury bez problemu znajdziesz w Internecie. Może dasz ponieść się fantazji i stworzysz unikalną kompozycję smaku, która stanie się twoim znakiem firmowym? Pamiętaj jednak o bezpieczeństwie swoim i swoich gości – jeśli jesteś kierowcą, zawsze dobrze mieć przy sobie alkomat lub prosty test trzeźwości, który możesz znaleźć na: www.certen.com/home/8-alkotest-certen.html. Wtedy możesz mieć pewność, że karnawałowa zabawa będzie nie tylko szampańska, ale i całkowicie niegroźna. Najlepszego!

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz