Dlaczego warto mieć etui na telefon?

Trudno w dzisiejszych czasach wyobrazić sobie funkcjonowanie bez telefonu komórkowego. Jest to urządzenie wykorzystywane do różnych celów i posiadające wiele zalet. Jednakże ma ono pewien mankament – taki mianowicie, że jest podatne na uszkodzenia mechaniczne. warto zatem pomyśleć o nabyciu odpowiedniego pokrowca.

Ochrona przed porysowaniem i upadkami

Właściwie dobrane etui to bardzo przydatny gadżet. Przede wszystkim chroni telefon przed porysowaniem, o co w torebce czy kieszeni nietrudno. Początkowo mało kto zwraca na nie uwagę – zwłaszcza, że są drobne i słabo widoczne. Co innego natomiast, gdy zamieniają się w miarę upływu w duże rysy bardzo skutecznie szpecące obudowę. Można tymczasem temu zapobiec, nosząc telefon w specjalnym etui.

Oprócz tego etui na telefon amortyzuje upadki, przez co zmniejsza ryzyko uszkodzeń z tym związanych. Czasami telefon upadnie i nic mu się nie stanie, ale niekiedy efektem bywają poważne awarie, rzadkością też nie jest popękanie ekranu. Usuwanie skutków upadków oznacza dla właściciela telefonu dodatkowy koszt – czasami na tyle wysoki, że bardziej opłaca się kupić nowy telefon.

Liczą się też względy estetyczne

Jak więc zatem doskonale widać, podstawowym zadaniem, jakie ma spełniać pokrowiec na telefon, jest funkcja ochronna. Jednakże przy tej okazji nie sposób nie wspomnieć także i o aspektach estetycznych. W pierwszej kolejności warto mieć na względzie to, by etui były dostosowane do typu telefonu. Dla przykładu z myślą o płaskich smarftonach z dotykowymi  ekranami produkowane są gumowe bądź silikonowe pokrowce, tzw. bumpery. Z kolei w przypadku tradycyjnych komórek najlepiej sprawdzają się futerały – grunt, aby nie były zbyt grube, ponieważ będą niezbyt praktyczne.

Etui wedle potrzeb

Rzecz jasna etui powinno być dobierane również pod kątem okoliczności, w których jest używany telefon. Na co innego może pozwolić sobie nastolatka, a na co innego poważny biznesmen. Generalnie styl życia odgrywa tu ważną rolę – osoby aktywne rozglądają się raczej za wytrzymałymi i funkcjonalnymi pokrowcami, których wygląd schodzi na dalszy plan.

Etui możesz kupić zarówno na stoiskach-wyspach w centrach handlowych, coraz częściej też w hipermarketach. Możesz też zrobić zakupy w sklepie internetowym (np. tutaj)  i kupić je przy okazji nabywania innych akcesoriów czy produktów. Dobrą opcją jest też poszukanie odpowiedniego pokrowca na aukcjach internetowych.

Stopka autorska: tutaj – http://ithings.pl/iphone6plus/etui-futeraly

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz