Szeregówka – zalety i wady takiego domu

Osoby decydujące się na zamieszkanie we własnym domu biorą pod uwagę różne opcje. Jedną z nich jest dom szeregowy – wariant wzbudzający nieodmiennie mnóstwo kontrowersji. Popularne szeregówki mają swoich zwolenników oraz przeciwników. Co przemawia na ich korzyść i jakie są ich wady? 

Minusy domu szeregowego

Pod adresem domów szeregowych są kierowane rozmaite zarzuty. W pierwszej kolejności wskazuje się tutaj ograniczenia architektoniczne – właściciel nie ma wpływu ani na rozkład pomieszczeń, ani też na wygląd samego budynku. Taka, a nie inna bryła narzuca pewne rozwiązania, żeby wspomnieć m. in. o konieczności zastosowania schodów, co w niektórych sytuacjach jest sporym utrudnieniem, np. gdy w rodzinie są osoby starsze lub schorowane.

Niejednokrotnie też pojawia się problem z odpowiednim oświetleniem poszczególnych pomieszczeń, co jest efektem połączenia w zabudowie bocznych ścian. Trzeba się również liczyć ze wszelakimi niedogodnościami wiążącymi się z tak bliskiej obecności sąsiadów – można to odczuć szczególnie na okoliczność przeprowadzanych przez nich remontów.

Domy szeregowe są dostępne np. we Wrocławiu – sprawdź.

Co przemawia na korzyść domu szeregowego?

Rzecz jasna domy szeregowe nie są pozbawione zalet. Przede wszystkim jest to dobry kompromis – również cenowy – pomiędzy mieszkaniem w bloku a tradycyjnym domem wolnostojącym. Zwłaszcza, że kupno szeregówki wiąże się dodatkowo m. in. z posiadaniem własnego ogrodu. Nie jest on co prawda nie wiadomo jak duży, ale zawsze to dodatkowa przestrzeń do dyspozycji. Ponadto każdy dom w zabudowie szeregowej posiada dwa odrębne, niezależne od pozostałych segmentów wyjścia. Niewątpliwym plusem są też niższe rachunki za ogrzewanie, co wynika z konstrukcji zabudowy.

Wielkim atutem domów szeregowych jest również to, że są wznoszone w atrakcyjnej okolicy. Mieszkańcy tego typu osiedli nie mogą narzekać na infrastrukturę – mają zapewniony dobry jest dojazd do centrum miasta, w pobliżu znajdują się szkoły, przedszkola, place zabaw i duże sklepy. W takim otoczeniu znacznie częściej są realizowane inwestycje podnoszące komfort życia – jest to miejsce bardzo przyjazne dla rodzin z dziećmi.

Pamiętajmy – dom szeregowy to nie jest rozwiązanie dla każdego. Z jednej strony to możliwość zaznania spokoju i luksusu przestrzeni, którego brakuje w blokach w centrach miast, z drugiej jednak, trzeba liczyć się z sąsiadem mieszkającym za ścianą, który może nie ingeruje, ale jednak jest – żyje i mieszka tuż obok.

Stopka autorska: sprawdź – http://www.6-dzielnica.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz