Dlaczego warto ukończyć kurs medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna jest tą dziedziną zabiegową, która nieustannie i regularnie się rozwija. Coraz większy popyt na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej sprawia, że praca w zakładzie oferującym tego typu usługi jest nie tylko pewna ale i przyszłościowa. Osoby, które chcą nauczyć się wykonywania podstawowych zabiegów kosmetycznych, jak i te które posiadają pierwsze doświadczenia w tym zakresie, powinny skorzystać z profesjonalnych kursów medycyny estetycznej, dzięki czemu poszerzą swoją wiedzę oraz uzupełnią portfolio.

Jak wyglądają szkolenia z zakresu medycyny estetycznej?

Kursy medycyny estetycznej są dedykowane zarówno początkującym jak i doświadczonym kosmetologom oraz lekarzom. Typ oraz stopień zaawansowania kursu można dobrać samodzielnie lub skorzystać z pomocy specjalistów. Co ważne, kursy tego typu najczęściej składają się z dwóch części. Pierwsza z nich, to część teoretyczna, podczas której słuchacze poznają szczegóły wykonywania danego zabiegu. To podczas niej dowiadują się jakich produktów używać, dla kogo dany zabieg jest dedykowany oraz komu powinno się go odradzać. Kursanci uczą się jak dopasować metodę zabiegu do każdego klienta z osobna według jego typu skóry oraz problemów skórnych, poznają dokładnie przeciwwskazania do zabiegów oraz sposoby radzenia sobie z możliwymi powikłaniami.

Podczas części praktycznej kursu, uczestnicy poznają technikę wykonywania danego zabiegu, początkowo obserwując pracę nauczyciela a następnie samodzielnie powtarzając określone czynności. Dzięki możliwości przećwiczenia danej czynności kilkukrotnie, zyskuje się nie tylko umiejętności konieczne do wykonania danego zabiegu, ale także pewność, że zostaną one wykonane prawidłowo i na jak najwyższym poziomie. Po zakończonym kursie każdy z jego uczestników otrzymuje certyfikat, który jest potwierdzeniem nabytych umiejętności oraz daje możliwość wykonywania samodzielnie określonych zabiegów.

Czego można nauczyć się na kursie medycyny estetycznej?

Podstawowe szkolenia z zakresu medycyny estetycznej najczęściej trwają trzy dni. Podczas nich uczestnik pozyskuje wiedzę na temat z zakresu zastosowania:

– toksyny botulinowej i wypełniania nią kurzych łapek, lwiej zmarszczki oraz czoła, korekcji zmarszczek w tym zmarszczek palacza

– kwasu hialuronowego i wypełniania nim bruzd-nosowo wargowych, linii marionetki, powiększania ust i podnoszenia kącików ust, nadawania konturu ustom,

– peelingów medycznych m.in. salicylowego, glikolowego, migdałowego

Niektóre kursy oferują naukę wykonywania zabiegów z mezoterapii mikoigłowej, lipolizy iniekcyjnej, osocza bogatopłytkowego oraz zastosowania stymulatorów tkankowych. Dla bardziej zaawansowanych poleca się odbycie kursów z zakresu wykonywania zabiegów nićmi liftingującymi PDO oraz nićmi liftingującymi z haczykami (COG).

Co po kursie medycyny estetycznej?

Osoby legitymujące się certyfikatami potwierdzającymi ukończenie kursów z zakresu medycyny estetycznej mogą znaleźć zatrudnienie w rozmaitych gabinetach kosmetycznych, podjąć współpracę z lekarzem dermatologiem, a także poprowadzić własny gabinet kosmetyczny. Często swoje doświadczenie wykorzystują także w licznych firmach kosmetycznych, działach kosmetycznych aptek oraz zakładach SPA i odnowy biologicznej. Z uwagi na to, że branża kosmetyczna stale się rozwija a popyt na zabiegi upiększające nie maleje, warto podjąć decyzję o zapisaniu się na kurs, który zwiększy szanse na zatrudnienie w renomowanych gabinetach.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz