Dlaczego warto zamieszkać na Mokotowie?

Sprzedaż mieszkań w Warszawie stale rośnie. Stolica to bowiem doskonałe miejsce do osiedlenia się – to ważny ośrodek kulturalny, gospodarczy oraz naukowy.

Reklama

W Warszawie nie brakuje terenów przemysłowych, galerii handlowych, ale i parków z mnóstwem zieleni, gdzie można się zrelaksować lub czynnie uprawiać sport. Która warszawska dzielnica najlepiej sprawdzi się jako lokalizacja do zamieszkania?

W Warszawie, pod względem atrakcyjności warunków życia, prym wiedzie Mokotów. Dzielnica ta usytuowana jest blisko centrum, ale i nie brakuje w jej obrębie terenów zielonych czy zbiorników wodnych – np. znajduje się tam Jeziorko Czerniakowskie. Ponadto na Mokotowie wybudowanych jest bardzo dużo ścieżek rowerowych, zarejestrowanych jest wiele podmiotów gospodarczych oraz znaleźć tam można sporo ciekawych ośrodków kulturalnych, np. kin czy teatrów.

Mokotów jest także znany ze swojej dość dużej ilości zakładów opieki zdrowotnej – zatem dostęp do usług medycznych jest tam ułatwiony w porównaniu z innymi dzielnicami. Mokotów jest także dobrze skomunikowany, m.in. przebiega tam linia metra. Nie brakuje restauracji, pubów czy innych rozrywkowych miejsc dla ludzi młodych.

Jeśli natomiast jest nam potrzebne mieszkanie dla rodziny, Mokotów także spełni nasze oczekiwania. Dzielnica ta charakteryzuje się bowiem szerokim wachlarzem placówek do opieki nad małymi dziećmi. Wybór szkół dla starszych pociech także nie stanowi problemu. W połączeniu z parkami, licznymi ścieżkami spacerowymi i innymi atrakcjami Mokotów staje się idealnym miejscem do osiedlenia się dla każdej, większej czy mniejszej rodziny.

Mieszkania na Mokotowie to jednak nie tylko właściwy wybór dla rodzin – to także dobre miejsce dla bezdzietnych młodych par czy singli. Oferta dostępnych na rynku mieszkań jest bardzo duża, dzięki czemu w łatwy sposób można znaleźć zarówno małe, komfortowe mieszkanie jak i bardziej luksusowy apartament o wysokim standardzie. Wszystko zależy od preferencji i oczekiwań nabywcy oraz od kwoty, jaką jest gotów wydać. Mieszkania na Mokotowie to z pewnością gwarancja doskonałej lokalizacji – bliskość centrum, tereny zielone, ścieżki rowerowe czy szeroki wybór placówek szkolnych i przedszkolnych to tylko niektóre zalety tej prężnie rozwijającej się dzielnicy, w której ciągle realizowane są nowe projekty mieszkaniowe.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz