Jaki sprzęt do siłowni w domu?

Własny sprzęt do fitness w domu. To jest to. Nieograniczony niczym dostęp do domowej siłowni jest bardzo dużą wygodą. Ma jednak wiele plusów i minusów. Kij jak zawsze ma dwa końce.

Jakie urządzenia najlepiej sprawdzą się w domowym centrum fitness? Wszystko zależy od tego jaki mamy cel, środki finansowe i przestrzeń w domu.

W przypadku osób, które nie orientują się w tematyce związanej ze sprzętem fitness najlepszym rozwiązaniem będzie zasięgnięcie opinii sprzedawcy w sklepie z takimi urządzeniami. Dla osób obeznanych w temacie, najwygodniejszą opcją dla nich będzie zamówienie niezbędnych przyrządów do ćwiczeń przez internet. W które zainwestować i czym się kierować przy ich wyborze?

Domowe sprzęty do siłowni

Bieganie na zawołanie

Jednym z najbardziej popularnych sprzętów do fitness są bieżnie do domowego użytku. Nie trzeba wyczekiwać dobrej pogody na spacer czy bieganie. Z bieżnią można wykonywać te czynności nawet w środku nocy.

Wybierając bieżnie do domu warto zwrócić uwagę kilka elementów. Dobrze, żeby była solidna, „gładko” pracowała, miała możliwości zmiany tempa. Ważny jest także szeroki pas, na którym będziemy biegać. Bieżnia powinna być także wytrzymała, żeby podczas biegu, nie uległa uszkodzeniu.

Coś jak rower, ale nie rower

Orbitrek magnetyczny – świetnie działa na dolne partie ciała, polecany szczególne paniom, które chcą ujędrnić uda i pośladki. Są bardzo przydatne. Urządzenia łączą w sobie cechy z kilku dyscyplin sportowych: jazdy na rowerze, joggingu i wielu innych.

Każdy klub fitness posiada taki sprzęt. Kupując orbitrek niezwykle ważna jest jakość. Modele tańsze mają ograniczony wachlarz funkcji. Wyższa cena oznacza więcej bajerów. Ważna jest także jakość wykonania i materiału, przecież jest to inwestycja długoletnia.

Rowerem po zdrowie

Jest to sprzęt fitness powszechnie używany w domu. Ćwiczenia doskonale wpływają na układ krążeniowy i są pomocne w zwalczaniu nadwagi. Tak samo, jak w przypadku orbitreków, doskonale rzeźbią łydki i pośladki. Są znacznie od nich tańsze, ale także nie mają zbyt wielu dodatkowych funkcji.

Obiciążniki do ćwiczeń fitness

Wiosłowanie w domu

Ergometry są polecane szczególnie panom. Są to maszyny do treningu wioślarskiego, które świetnie wpływają na dolne i górne partie ciała. Dają doskonałe wyniki, a przy tym regularne ćwiczenia na nich zapobiegają bólom pleców.

Ważna jest nie tylko waga ergometra, ale także możliwość jego składania. W domowej siłowni zaoszczędzi nam miejsca na inne sprzęty. Niemałe znaczenie ma także mechanizm. Tańsze wersje mają koło oporowe. W tych droższych zastosowano mechanizm magnetyczny, który nie obciąża tak bardzo stawów.

Są to modelowe przykłady domowego sprzętu fitness. Jednak to jaki wybierzemy do własnej siłowni, zależy tylko i wyłącznie od tego, co chcemy osiągnąć dzięki ćwiczeniom i jakie partie chcemy trenować. Oferta urządzeń jest bardzo bogata, więc można dowolnie w nich wybierać, tak aby dopasować je do swoich wymagań i predyspozycji.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz