Historia stolicy Majorki

Kiedyś nikomu by nie przyszło do głowy odwiedzić mieścinę jaką była Palma de Mallorca – stolicę Majorki. Jednak w ciągu 30 lat zmieniła się nie do poznania. Być na Majorce i nie odwiedzić tego ośrodka to wielka szkoda. Miasto przeistoczyło się tętniący życiem ośrodek zarówno turystyczny jak i kulturalny.

Lato długie, zima ciepła

Palma to stolica Balearów, a także największe miasto wyspy Majorki. Podbija ona serca turystów łagodnym śródziemnomorskim klimatem. Lato jest długie, trwa od maja do października, dlatego branża turystyczna ma się nieźle. Zimy także należą do przyjemnych. Temperatury nie są niższe niż 10 stopni.

Roślina w doniczce

Te i inne czynniki przekładają się na szerokie zainteresowanie tego ośrodka. Ponadto piaszczyste plaże zachęcają do leżakowania i odpoczywania osób z całego świata.

Brąz, Rzymianie i Jakub Zdobywca

W mieście nie zawsze żyło się kolorowo. Na podstawie badań, okolice Palmy zaczęto zasiedlać już w epoce brązu. Dokładniej rzecz ujmując, po podbiciu Majorki powstały rzymskie obozy.

Na południu powstała Palma, a na północy Pollentia. Ośrodek na południu służył Rzymianom jako port do wymiany towarowej z Afryką czy Kartaginą. Od X wieku przez ponad 300 lat była pod władaniem Muzułmanów.

Następnie została odbita przez Jakuba Pierwszego Zdobywcę. To właśnie jego rządy, a następnie panowanie jego syna przyczyniło się do szybkiego rozwoju miasta. Rozwijał się handel, powstało dużo budowli.

Stolica Balearów

Potem nastąpił trudny okres. Miasto było atakowane przez piratów i okradane, co wiązało się z jego znacznym zubożeniem. W wieku XVIII został zniesiony zakaz handlu z kolonami hiszpańskimi w Ameryce i Palma powoli odzyskiwała swój dawny blask. W trakcie wojen napoleońskich to właśnie w tym mieście chronili się hiszpańscy dezerterzy. W połowie XIX w została stolicą Balearów.

Piękne budowle

W Palmie można zobaczyć budowle architektoniczne będące mieszanką stylów hiszpańskiego i arabskiego. Można podziwiać piękną katedrę La Seu czy Pałac de l’Almudaina, który stanowił siedzibę zarządców arabskich.

Szereg drzew palmowych

Ponadto turyści mogą zwiedzić także Bazylikę Św. Franciszka z XIII w. czy muzeum katedralne z unikalnymi zbiorami sztuki sakralnej. Jest to niezwykłe miasto, nawet wśród znanych kurortów turystycznych. Stanowi doskonałe miejsce na wypoczynek zarówno w samej Palmie jaki całej jej zatoce.

Rozrywka przede wszystkim

Oprócz pięknych budowli architektonicznych, miasto przyciąga bujnym życiem nocnym. Kawiarnie i restauracje oraz wszelkie obiekty rozrywkowe działają non stop, więc raczej nikt nie będzie narzekać na nudę, ponieważ w tym mieście nie można się nudzić.

Warto także koniecznie odwiedzić miejscowe bary tapas. To nic innego jak bary z przekąskami. Są to miejsca spotkań towarzyskich, to tam właśnie można spotkać wielu przyjaznych i otwartych ludzi.

Piękne piaszczyste plaże i morze śródziemne pozwolą się zrelaksować i nacieszyć oko pięknymi widokami. W Palmie odbywają się także coroczne regaty żeglarskie o trofeum księżnej Zofii, można uczestniczyć także w karnawale Semana Santa, który odbywa się marcu.

Nocleg dla każdego

Można także wybierać w hotelach, jest ich na tyle dużo, że nie ma żadnego problemu ze znalezieniem pokoju. Dla osób bardziej zamożnych, Palma proponuje luksusowe hotele, dla tych mniej wymagających do dyspozycji pozostają hostele. Przedział cenowy jest zróżnicowany, ale zazwyczaj obsługa jest na dobrym poziomie, niezależnie od klasy takich i obiektów.

Palma to świetne miejsce zarówno dla osób bardzo rozrywkowych jak i tych, które chcą poleniuchować na plaży.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz