ERP zwiększa świadomość

ERP jest bardzo popularnym systemem wśród przedsiębiorstw. Faktem jest, iż na rynku praktycznie nie ma średniego, lub większego przedsiębiorstwa, które zarządzałaby wszystkimi procesami bez zintegrowanego systemu ERP.

Reklama

erp system

Należy zdać sobie sprawę, że wiele firm nie decyduje się na wdrożenie oprogramowania ERP bo ma nieograniczony budżet, bądź bo jest taka moda. ERP nie daje korzyści z tego, że się go po prostu posiada. Każdy system, a już na pewno taki, który jest nie ma się co oszukiwać jest bardzo drogi musi spełniać oczekiwania przedsiębiorcy.

System ERP musi przede wszystkim wykorzystywać potencjał firmy, musi być ukierunkowany na rozwój przedsiębiorstwa, nie może być „wąskim gardłem” w rozwoju. Oprogramowanie zintegrowane musi dawać jasny i czytelne informacje, dane wynikowe w czasie rzeczywistym, aby decydenci mogli podejmować świadome decyzje, które przyczynią się do rozwoju całego przedsiębiorstwa. Wdrożony system do zarządzani procesami biznesowymi musi być poparty właściwym szkoleniem pracowników. Samo wdrożenie oprogramowania począwszy od modelowania programu, aż do końcowego wdrożenie może nawet trwać kilka lat. Następnie szkolenia to kolejne miesiące. Jest to ogromna inwestycja, która musi się udać. Właściwe przygotowanie Się do niej jest kluczowe. Dla większości firm nieudane wdrożenie wiąże się z upadłością firmy.

Dla pewnego segmentu firm kluczowym znaczeniem będzie zarządzanie łańcuchem dostaw, a więc wszystkie procesy logistyczne. Są to firmy głównie produkcyjne, dla których stany magazynowe, ilość surowców jest decydująca w realizacji projektów. Takie przedsiębiorstwa w większości decydują się na wdrożenie oprogramowania MRP, które jest dedykowane do zarządzania surowcami.

Inne firmy jako kluczowe w swojej działalności uważają proces realizacji zamówień. Dla średniej wielkości firmy, która realizuje kilkanaście zamówień dla różnych odbiorców bardzo istotnym elementem będzie harmonogramowanie procesów. Pozwala ono na odpowiednie ustawieni procesów, aby każdego klienta zadowolić.

Jest jeszcze inna grupa klientów, dla której mobilność jest priorytetem. Nieograniczony dostęp do informacji i materiałów z dowolnego miejsca na świecie i z dowolnego urządzenia wykorzystującego dostęp do Internetu. Coraz częściej firmy podczas wyboru właściwego oprogramowania pytają o dostęp do aplikacji z urządzeń mobilnych.

Decyzje jakie zapadają na podstawie danych z oprogramowania ERP skutecznie umożliwiają firmie realizacje własnych strategii, tak aby służyć swoim klientom zdecydowanie lepiej i bardziej efektywnie.  A także, aby usprawnić pracę i zwiększyć efektywność pracowników.

Stopka autorska: erp.rekord.com.pl – zarządzanie łańcuchem dostaw

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz