Firany makarony – co warto wiedzieć

O tych firankach mówi się spaghetti, ale nie lądują na talerzu, a w oknach. Firany makarony to bardzo modny, niezwykle efektowny, a przede wszystkim praktyczny pomysł na dekorację salonu lub innego pokoju dziennego. Oto co musisz wiedzieć o firankach typu makarony.

Reklama

Jeśli znudziły ci się tradycyjne firanki, tzw. firanki makarony będą dla nich idealną alternatywą. Firany makarony doskonale pasują zarówno do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, jak i do tych nieco bardziej klasycznych. Możesz wybrać tradycyjną biel lub postawić na żywy kolor firanek typu frędzle. Ciekawie prezentują się firany makarony z ozdobnymi koralikami. Dobrze wyglądają zawieszone zarówno na całej długości ściany, jak i w postaci panelu okiennego.

Firanki proste w utrzymaniu

Firany makarony, frędzle mają opinie niezwykle praktycznych. Najczęściej wybierają je właściciele salonów z oknami i drzwiami balkonowymi lub tarasowymi. Zawieszone na całej długości ściany firany makarony spaghetti pozwalają wychodzić na zewnątrz bez konieczności odsuwania firanek balkonowych, umożliwiają też łatwy dostęp do okna. Wbrew pozorom, firany makarony spaghetti świetnie sprawdzą się również w domach, w których żyją czworonożni pupile. W przeciwieństwie do tradycyjnych firanek – firany typu makarony nie są łatwym obiektem zabaw psów i kotów, a nawet jeśli – takie psoty im nie szkodzą, pazury nie mają się w co wczepić.

Firany makarony i frędzle są również bardzo łatwe w utrzymaniu. Nie wymagają prasowania. Najwięcej wątpliwości budzi kwestia ich prania. Nic jednak prostszego, firany makarony pierzemy w woreczkach do prania dzięki czemu makarony nie plątają się ze sobą. Wystarczy, że delikatnie włożymy firanę makaron do środka, a następnie wrzucimy woreczek do pralki, wypierzemy i rozwiesimy firankę makarony do wyschnięcia w łazience lub na balkonie. Firany makarony nie splączą się i będą wyglądać jak nowe.

Gdzie jeszcze powiesić firany typu makarony ?

Poza oknami balkonowymi, firany makarony idealnie nadają się do wnętrz słabo naświetlonych – bardzo dobrze przepuszczają promienie słoneczne, a jeśli dodatkowo wybierzemy te firany ze srebrnymi lub kryształowymi koralikami odbijającymi światło, efekt zostanie dodatkowo wzmocniony. Z powodu dużej przejrzystości, firany makarony raczej nie nadają się do wieszania w mieszkaniach parterowych – nie uchronią przed spojrzeniami sąsiadów. Warto dodać, że firany spaghetti, zwłaszcza te kolorowe, często wieszane są jako zasłonki w progu lub ścianki działowe w większych pomieszczeniach.

Nowoczesne, tanie i modne firanki typu makarony spaghetti, frędzle, sznurki do pokoju i salonu znajdziesz w sklepie internetowym https://firaneo.net/firany-makarony

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz