Firmy produkcyjne w Polsce

Eksperci zajmujący się badaniem stanu polskiej gospodarki nieustannie narzekają, że w naszym kraju otwiera się mało firm produkcyjnych, które wytwarzają wartość dodaną oraz generują liczne miejsca pracy.

Reklama

butelkiFaktycznie tak się dzieje, że większość osób rozpoczynających swoją przygodę z własnym biznesem wybiera najczęściej firmy handlowe i nieco rzadziej usługowe. Taki stan rzeczy wynika z kilku przyczyn. Firma produkcyjna wiąże się z dużymi barierami wejścia. Najważniejsze z nich to konieczność zainwestowania dużych pieniędzy już na starcie, a także konieczność sprostania licznym wymogom formalnym i kontrolom urzędowym.

Żeby prowadzić działalność produkcyjną potrzeba z reguły dużo miejsca w postaci hal produkcyjnych, powierzchni magazynowych, a także placu, który potrzebny będzie przy rozładunkach. Wiele osób na początku nie dysponuje własną bazą lokalową, dlatego posiłkuje się wynajmem. Jest to dość niekomfortowe wyjście, gdyż właściciel może wykorzystać fakt związania z danym miejscem i podnosić czynsz. Wytwarzanie różnego typu produktów to działalność wysoce ryzykowna. Okazuje się, że największa trudność wcale nie polega na wyprodukowaniu dobrego produktu, ale na jego sprzedaży. W dzisiejszych czasach producenci są także bardzo szybko kopiowani przez nieuczciwe firmy z rynku azjatyckiego. Aby odnosić sukcesy w działalności produkcyjnej trzeba mieć dobre kontakty w branży. Na przykład producent betonu swoją ofertę kieruje do osób indywidualnych budujących domy, ale przede wszystkim do firm wznoszących budynki komercyjne i przemysłowe.

Aby pozyskiwać takie kontakty warto odwiedzać imprezy branżowe, gdzie można promować swój beton posadzkowy, a przy okazji nawiązywać kontakty z kontrahentami. Każda prężnie działająca betoniarnia stara się także brać udział w zamówieniach publicznych, które dają szansę na pozyskanie dużych zleceń, gdzie beton będzie sprzedawany w naprawdę pokaźnych ilościach.

Stopka autorska: beton – http://www.alebeton.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz