Francuski styl – nonszalancka elegancja

Wnętrza, które charakteryzuje francuski styl cechują się swoistym rozpasaniem wizualnym i pompą. Ich cechą charakterystyczną jest duża dawka przepychu luksusu oraz blasku, dodatkowo podkreślanego przez liczne drogocenne dodatki, które potocznie można nazwać bibelotami utrzymanymi w szykownym stylu.

Reklama

Styl francuski stanowi przeciwieństwo surowych oraz prostych linii, którymi charakteryzuje się współczesny powszechny minimalizm. Każde wnętrze utrzymane w tonacji francuskiej charakteryzować się będzie wyjątkową dbałością o szczegółu. Każdy nawet najdrobniejszy element ma za zadanie być jak najbardziej efektowny. Ma to zasadniczy wpływ na odczucia właściciela oraz gości przebywających w tak urządzonym pomieszczeniu. Dla przykładu pokój ma przysłowiowo powalać na kolana od pierwszego wejrzenia. Obserwujący powinien biegać wzrokiem od jednego spektakularnego przedmiotu do drugiego i za każdym razem dostrzegać w pomieszczeniu nową fantastyczną część składającą się na wyrafinowany obraz ogólny. Jedną z cech dominujących jest wszechobecna symetria przejawiająca się w parzystej liczbie sprzętów, drobnych dodatków oraz wszelkich dekoracji. Przykładem takiej symetrii jest fakt, że jeśli we wnętrzu pomieszczenia znajdować się będzie zasłona okienna to powinna się ona znaleźć również po drugiej stronie okna.

Sprzętu dostosowane do stylu francuskiego stylizowane są na wiek XVII oraz XVIII, czyli epoki „ludwików”. Dlatego często wybierając sprzęty z stylu francuskiego staniemy przed bogatą dostępnością szezlongów, komód oraz innych masywnych mebli. Każdy z nich będzie z pewnością wykwintnie przyozdobiony różnymi motywami. Pomieszczenie utrzymane w stylu francuskim charakteryzują się jasnymi, subtelnymi oraz pastelowymi odcieniami. Szczególnie akcentowane są wszelkie przeszkolenia oraz okna. Do wykończeni ścian najczęściej używane są jasne, lekkie i eleganckie tapety lub drewniana boazeria utrzymana w kolorze ścian. Francuski styl z pewnością spotka się z zainteresowaniem wszystkich tych, którzy pragną dodać swojemu życiu wyszukanego luksusu oraz podkreślić swój status materialny poprzez odpowiednio zaaranżowane wnętrze.

Stopka autorska: francuska-weranda.com – Francuski styl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz