Frezarka podologiczna w gabinecie kosmetycznym

Gabinet kosmetyczny, który chce uchodzić za profesjonalny, powinien oferować swoim klientom kompleksowe usługi z zakresu pielęgnacji. Wśród zabiegów wykonywanych w gabinecie powinny znaleźć się nie tylko oczyszczanie twarzy, manicure czy pedicure, ale także zabiegi podologiczne. Czym są i jak zadbać o ich prawidłowe wykonanie?

Czym są zabiegi podologiczne?

Podologia to gałąź medycyny zajmująca się diagnozą i leczeniem chorób stóp. Lekarz specjalizujący się w podologii musi dysponować wiedzą z zakresu chirurgii, ortopedii, diabetologii i dermatologii, żeby kompleksowo leczyć i zapobiegać chorzeniom stóp i stawu skokowo-goleniowego.
Część zabiegów podologicznych z powodzeniem wykonywana jest jednak w gabinetach kosmetycznych. Jeśli problemy mają charakter dermatologiczny i powstały na skutek złej pielęgnacji czy zbyt dużego obciążenia, z ich usunięciem poradzi sobie kosmetyczka dysponująca odpowiednią wiedzą oraz sprzętem kosmetycznym. Żeby w gabinecie można było przeprowadzać leczenie podologiczne, należy wyposażyć go między innymi w profesjonalną frezarkę podologiczną.

Do czego frezarka podologiczna w gabinecie kosmetycznym?

Wśród zabiegów podologicznych, które mogą być wykonywane w gabinecie kosmetycznym, znajduje się przede wszystkim leczenie zmian skórnych, takich jak modzele, odciski i zgrubienia. Kosmetyczka może zająć się zarówno ich profilaktyką, jak i leczeniem już powstałych zmian skórnych.
Jeśli na skórze powstaną nieestetyczne, bolesne zgrubienia należy zacząć od ustalenia przyczyny ich pojawienia się, a następnie rozpocząć kurację. W pierwszej kolejności konieczne będzie usunięcie odcisku czy modzela – w tym celu niezbędna jest frezarka podologiczna. To specjalistyczne urządzenie w sposób skuteczny i bezbolesny zlikwiduje martwy, uszkodzony naskórek, nie naruszając jednocześnie jego zdrowej warstwy i nie powodując mikrouszkodzeń wywołujących ból i opóźniających leczenie. Frezarka zapewni doskonałe efekty leczenia, nie powodując dyskomfortu klienta – sprawi, że skóra stóp szybka odzyska zdrowy i atrakcyjny wygląd.

Gdzie kupić frezarkę podologiczną do gabinetu kosmetycznego?

Fezarka, która ma posłużyć jako specjalistyczne urządzenie w gabinecie kosmetycznym, powinna mieć doskonałą jakość i wytrzymałość. Najlepiej zaopatrzyć się w nią w profesjonalnym sklepie z wyposażeniem kosmetycznym. Wybierając konkretny model, warto zwrócić uwagę na ilość obrotów na minutę (powinna wynosić minimum 25 tysięcy), jakość wykończenia frezów, a także możliwość ich łatwej i szybkiej wymiany. Należy pamiętać, że używana na co dzień frezarka z czasem zużywa się i wymaga konserwacji.

Artykuł powstał we współpracy z firmąBeauty System

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz