Gdzie można kupić projekt domu?

Pytanie wydaje się banalne, ale tak naprawdę, dopiero w momencie rozpoczęcia poszukiwań, widzi się ile jest z tym zachodu. Tysiące architektów, setki portali zajmujących się sprzedażą projektów domów – Jak rozpoznać firmę, która oprócz atrakcyjnej ceny jest dodatkowo rzetelna, a w razie dodatkowych pytań nie robi problemów?

Reklama

projekt domuOczywiście najlepszym sposobem znalezienia odpowiedniej firmy zajmującej się projektami domów, są polecenia od rodziny i znajomych. Najbliżsi nie polecą nam firmy czy osoby, która nie była rzetelna przy projekcie domu. Jeżeli nie mamy nikogo, kto korzystał z usług firmy projektowej lub nie poleci nam nikogo, bo sam nie był zadowolony z efektu pracy, to najlepszym rozwiązaniem są gotowe projekty domów.

Gotowe projekty domów są dostępne na wielu serwisach internetowych, ale tak naprawdę zaledwie kilka z nich zasługuje na uznanie. Przeglądając projekty zwróć uwagę, czy istnieje możliwość za dodatkową opłatą, wprowadzić do projekty zmiany – Bardzo często gotowy projekt jest modyfikowany, aby w pełni spełnić oczekiwania nabywców. Jeżeli nie ma takiej opcji, to nim zakupisz projekt zapytaj się architekta ile kosztowałyby poprawki do projektu.

W przypadku jeśli nie znajdziesz gotowego projektu domu, który po drobnych poprawkach spełniłby Twoje wymagania, musisz poszukać architekta. Nie powinno być z tym problemu, ale należy zwrócić uwagę na to, aby cena nie była zbyt atrakcyjna. Niskie ceny w tej branży przeważnie oznaczają problemy z wykonaniem projekty w terminie, a jak wiadomo – Czas jest tutaj bardzo ważny, zwłaszcza jeśli otrzymaliśmy kredyt na budowę i mamy terminy do realizacji.

Bez względu czy poszukujemy gotowych projektów domów czy indywidualnego projektu, nie zapominajmy, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Nie można oszczędzać na materiałach budowlanych, a każdy materiał polecany przez firmę zajmującą się budową domu należy sprawdzić.

Najlepsze projekty domów nic nie wskórają jeśli budową domu zajmie się firma bez doświadczenia, a takich – jak wiadomo – w Polsce nie brakuje.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz