Gdzie zamieszkać w Szczecinie?

Co przyniesie kolejny miesiąc? Czy można liczyć na spadek cen? Takie pytania z pewnością towarzyszą tym, którzy wnikliwie śledzą rynek nieruchomości w Szczecinie. Zakup nowego lokum to zawsze bardzo emocjonująca, ale i stresująca sytuacja, bez względu na to, czy poszukujemy mieszkania, domu, działki, czy też lokalu użytkowego.

Reklama

Jednym z podstawowych kryteriów przy poszukiwaniach mieszkania, zarówno w przypadku wynajmu, jak i kupna, z pewnością jest jego lokalizacja. Obecnie dużą popularnością cieszą się lokale usytuowane w centrum, a ich ceny, choć nie należą do najniższych, są zróżnicowane. Jednak za najatrakcyjniejsze obecnie lokalizacje uważa się Pogodno i Jasne Błonia – bo, czy można sobie wyobrazić piękniejszą okolicę, niż Parku Kasprowicza?

Jednak lokalizacja ma swoje odzwierciedlenie także w cenie. Oprócz niej, na wysokość kosztów wpływa przede wszystkim standard wykończenia wnętrz. Surowy stan wykończenia to zazwyczaj niższa kwota wynajmu, bądź sprzedaży.

Za jedną z atrakcyjniejszych dzielnic Szczecina uważa się również Warszewo. Chociaż dzieli ją trochę od ścisłego centrum miasta, to kojarzy się ze spokojem, pięknem i luksusem.
Warszewo to jeden z częstszych wyborów, jeśli chodzi o sprzedaż nieruchomości w Szczecinie, zwłaszcza ekskluzywnych domów.
Wśród ofert w tej dzielnicy znajdziemy zarówno szeregowce w standardzie developerskim, jak i szykowne wille i domy wolnostojące o kilkumilionowej wartości. Ich wynajem może się jednak zamknąć już w kilkunastu tysiącach.

Na chwilę obecną, dla studenckiej kieszeni, najkorzystniej przedstawiają się oferty wynajmu z Pomorzan i Śródmieścia. Jednak rynek nieruchomości jest na tyle elastyczny, że ulega to ciągłym zmianom,

Planując zakup lub wynajem nieruchomości w Szczecinie warto skorzystać z pomocy lokalnego biura nieruchomości, które pomoże nam w znalezieniu najkorzystniejszej oferty. Jeśli wolimy zaś na początek dokonać samodzielnego rozeznania, warto skorzystać z oferty biura, które na swojej stronie WWW posiada przejrzystą wyszukiwarkę ofert, jak np. Extra Invest. Dzięki takiej wyszukiwarce w łatwy sposób można przejść wszystkie oferty pod kątem rodzaju nieruchomości, powierzchni, liczby pokoi, czy na przykład ceny, segregując wyniki według dowolnego klucza (na przykład najtańszych ofert, albo najnowszych).

Zarówno wynajem, jak i zakup nieruchomości może przebiec szybko oraz przyjemnie, jeśli tylko odpowiednio się do tego zabierzemy. W końcu Szczecin to piękne miasto, więc mieszkanie w nim to przyjemność.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz