Handel, czy usługi lekarstwem na kryzys

Kryzys ekonomiczny dotyka coraz więcej firm i przedsiębiorstw, którym do niedawna nie doskwierał spadek obrotów, czy ilości klientów. Aktualnie mnóstwo przedsiębiorców dywersyfikuje swoją działalność, tak aby być odpowiednio przygotowanym na zmienność rynku i być elastycznym wobec zmian popytu na rynku branż pokrewnych i nie tylko.

Reklama

monetyCoraz rzadziej otwierają się ryzykowne biznesy – ludzie boją się ryzykować, zdecydowanie częściej powstają sprawdzone działalności wykorzystujące naturalny i wręcz konieczny popyt wynikający z potrzeb dnia codziennego.

Rozszerzeniem dla tego typu działań jest wykorzystanie popytu na inwestycje bazujące na tym co jest człowiekowi najdroższe, czyli wszelkiego rodzaju działalność związana z dziećmi. Zwykle dzieciom się nie odmawia, na dzieciach się nie oszczędza, w efekcie czego pomimo światowego kryzysu ekonomicznego hurtownia zabawek ma szansę istnienia i może osiągać przyzwoite obroty. Działalność ta musi zapewnić stałe dostawy zabawek do sklepów zarówno w święta jak i przez cały rok – przecież codziennie ktoś obchodzi urodziny lub imieniny.

Wbrew opinii, iż człowiek jest egoistyczny i chętnie inwestuje w siebie, wiele usług z myślą o zapotrzebowaniu na edukację, własny rozwój, rozrywkę itp. nie sprawdza się w realiach, kiedy mnóstwo osób ledwo wiąże koniec z końcem. Trend do nauki przez całe życie powoli się wypala, głównie z powodu niezauważalnych korzyści jakie miała dawać nauka absolwentom szkół i kierunków wielu kursów, studiów podyplomowych. W tej sytuacji szkoła masażu wydaje się być chybionym pomysłem, mimo iż jest realne zapotrzebowanie na tego rodzaju ofertę na rynku.

Oczywiście biorąc pod uwagę konkurencję w danej branży, nie tylko lokalnie, gdyż w przypadku handlu coraz większe znaczenie ma internet i e-commerce, kolejna hurtownia zabawek nie stanie się lekarstwem na kryzys. Tymczasem analizując szanse i zagrożenia środowiska biznesowego, szkoła masażu może okazać się biznesem rozwojowym. Niemniej żadnej z propozycji nie można rozpatrywać pod kątem powodzenia bez uwzględnienia szerokiego spektrum czynników, jakie mają lub też mogą mieć w przyszłości wpływ na funkcjonowanie biznesu. Zarówno handel, jak i usługi mają liczne zalety i wady w dobie kryzysu gospodarczego, co jest naturalne zjawisko.

Prowadzenie działalności gospodarczej w takich czasach wymaga niezwykłego uporu oraz wielu poświęceń. Niestety większość ludzi nie chce lub nie potrafi poświęcić się pracy w wystarczającym stopniu, wolą przyjść do pracy na wyznaczone 8 godzin i później usiąść beztrosko przed telewizorem nie zastanawiając się za bardzo, czy to co dzisiaj zrobili przyniesie dochód, czy nie. Tylko osoby wytrwałe mają spore szanse na rozwinięcie własnej dobrze prosperującej firmy i właśnie takich osób nam trzeba, aby poprawić sytuację ekonomiczną.

Stopka autorska: hurtownia zabawek – http://www.icom-poland.com/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz