Ile kosztują kombinezony dla dzieci?

Wydać pieniądze jest łatwo. Ważne, żeby nie przepłacić. W przypadku kombinezonów dla dzieci łatwo można dać się zrobić w bambuko.

Reklama

Kombinezony dla dzieciRzucić hasło to prosta sprawa. Kupujemy kombinezony dla dzieci! A co dalej? Ile trzeba będzie zapłacić? Jaką kwotę przygotować? Tym wydaje się niewielu przejmować. A jednak warto wiedzieć, ile kosztują kombinezony dla dzieci.

Wbrew pozorom rozrzut cenowy może być duży. Dlaczego wbrew pozorom? Ponieważ pozornie kombinezony dla dzieci to produkty, które niewiele się różnią, stąd i kosztują tyle samo. A jednak różnice są i to dość spore. Ile mogą wynieść?

W ekstremalnym przypadku najdroższe kombinezony dla dzieci mogą być nawet trzynaście razy droższe od tych najtańszych. To oczywiście ekstremum, trzeba jednak brać je pod uwagę. Wszystko po to, żeby nie dać się naciąć sprzedawcom poszukującym jak najwyższego zysku jak najniższym kosztem.

Przeciętna cena zbadanych kombinezonów to 158 zł za sztukę. Widać wyraźnie, że kwota ta jest różna zarówno od cen najtańszych produktów, jak i tych najdroższych. Wyraźnie też trzeba powiedzieć, że cena średnia nie daje nam pełnej odpowiedzi na to, ile zapłacimy za kombinezony dla dzieci. Można skorzystać jednak z innych wskaźników.

Okazuje się na przykład, że aż jedna czwarta analizowanych produktów kosztuje mniej niż 80 zł za sztukę. A to znaczy, że są dwukrotnie tańsze niż wynosi średnia. Takie kombinezony nie muszą być marnej jakości, jednak trzeba uważać, żeby nie kupić czegoś, co wytrzyma tylko kilka miesięcy. Dzieci nie zważają na to, co stanie się z ubraniem – po prostu się bawią. W związku z tym dobry kombinezon powinien być mocny.

Czy taki znajdzie się w grupie dostępnej w cenach umiarkowanych? Połowa kombinezonów kosztuje od 80 do 232 zł za sztukę. Takie ceny pozwalają przypuszczać, że kombinezony dla dzieci będą odpowiedniej jakości.

Warto też dodać, że połowa z nich kosztuje więcej niż 149 zł, a jedna czwarta ponad 232 zł. Tym niemniej najdroższych ubranek nie jest wiele. Zaledwie 4 proc. z ogółu kosztuje więcej niż trzysta złotych. Te kombinezony dla dzieci wpływają jednak na średnią znacznie ją podnosząc.

Kto chce kupić kombinezony dla dzieci w cenie umiarkowanej, powinien rozglądać się w najbardziej licznej grupie oscylującej wokół stu kilkudziesięciu do dwustu kilkunastu złotych za sztukę. W ten sposób będzie mógł połączyć w miarę przystępne ceny z jakością, która nie będzie najniższa.

Dobrze jest przy tym zwracać uwagę na to, jakimi cechami charakteryzują się kombinezony. Czy będzie łatwo jest zakładać i zdejmować? Czy dziecko będzie w nich miało wystarczająco dużo swobody? To ważne kwestie, ponieważ dotyczą codziennego użytkowania produktów. Byłoby bardzo niekorzystnie, gdyby okazało się, że nie da się szybko zdjąć kombinezonu i (na przykład) załatwić pilnej potrzeby.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz