Kto i dlaczego kupuje ubranka niemowlęce?

Który z czynników decydujących o zakupie ubranek dla dzieci jest najważniejszy? Gdy chodzi o ubranka niemowlęce wydaje się, że przede wszystkim wielkość. Chociaż wydaje się jest tu określeniem w sam raz.

W takich kwestiach nie należy być gołosłownym. Dlatego dobrze jest przeanalizować przyczyny, dla których ludzie kupują ubranka niemowlęce. Każdy logicznie rozpisany i uzasadniony, zgodnie z najlepszymi standardami tego rodzaju analiz.

1. Bo im się dziecko urodziło

To najbardziej oczywisty z powodów, dlatego znalazł się na miejscu pierwszym. Ubranka niemowlęce kupowane są przede wszystkim przez tych, którzy wcześniej ich nie mieli. Urodziło im się dziecko, dlatego potrzebują czegoś, w co mogliby je odziać.

Rzecz w tym, że wówczas liczy się cała masa czynników. Począwszy od wyglądu takiego ubranka (nasz niemowlak musi być bardzie niemowlęcy niż ich niemowlak), przez wygodę aż po rozmiary. Cena? Z reguły na tym etapie gra małą rolę. Kiedy mowa o powodzie „bo nam się dziecko urodziło” trzeba brać pod uwagę euforię, w jakiej są rodzice takiego malucha.

2. Bo dziecko nam z ubranka wyrosło

Małe dzieci mają to do siebie, że szybko rosną. I jako takie potrzebują nowych ubranek. Tu zaczyna się problem – trudno kupować ubranka niemowlęce co kwartał. Dlatego na tym etapie często przestaje liczyć się wygląd ubranek, a znaczenia zaczyna nabierać ich cena.

Działa tu też jeszcze jeden czynnik. Rodzice widzą, że z ładnego wyglądu niewiele wynika. Co z tego, że ubranka niemowlęce są niebieskie albo różowe, skoro dziecko śpi w nich tak samo jak w szarych? Snobizm snobizmem, ale kontrola wydatków robi swoje.

3. Bo ubranka są niewygodne

Może się też zdarzyć, że rodzice, którzy za bardzo położą nacisk na wygląd ubranek lub ich cenę, całkowicie pominą ich funkcjonalność. Dlatego później muszą nadrabiać wybierając takie, które będą dobrze dopasowane do wzrostu i wagi malucha.

Taka sytuacja wiąże się naturalnie z wysokim poziomem stresu. Bo przecież najpierw rodzice kupili ubranka dziecięce, a potem musieli wydać na nie jeszcze raz. W takiej sytuacji szczególnego znaczenia nabierać będzie dla nich wygoda dziecka. Tak, żeby wreszcie dostało coś, co będzie w sam raz.

4. Bo dziecko sąsiadki ma lepsze ubranka niemowlęce

To dość specyficzna sytuacja. Dotyczy wąskiej grupy klientów, którzy mogą pozwolić sobie na duże wydatki. Ubranka niemowlęce kupowane spontanicznie, tylko dlatego, że inne dziecko je ma mają jednak coraz większy udział w rynku.

Z prostej przyczyny. Rodzicom zależy na tym, żeby dziecko podkreślało ich własny wizerunek. Dlatego są skłonni wydać więcej na jego wygląd. Słuszność takiego postępowania można oceniać różnie, ale nie można go ignorować.

Czy te przypadki wyczerpują temat? W większości. Każdy może przemyśleć swoje zachowanie i zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście jest najlepsze z punktu widzenia dziecka i budżetu rodzinnego.

Źródło: kokosek.com – ubrania dla niemowląt

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz