Kiedy zdecydować się na kredyt gotówkowy?

Na jakie cele przyznaje się kredyty gotówkowe? Okazuje się, że można je uzyskać na bardzo wiele rodzajów zakupów. Najpopularniejszymi jest nabycie sprzętów RTV i AGD do domu. W tej kategorii króluje pralka, lodówka i telewizor. Czasami kredyty gotówkowe przyznaje się na bieżące wydatki związane z weselem, narodzinami dziecka, ważnymi uroczystościami rodzinnymi; chrzcinami, czy przyjęciem. Innym razem kredyt gotówkowy przyznaje się na inwestycje.

Reklama

Nieważny jest właściwie cel. Najistotniejsze jest to, że kredyty gotówkowe dużo łatwiej otrzymać niż inne, na przykład bezgotówkowe kredyty hipoteczne. W niektórych instytucjach finansowych kredyt otrzymuje się od ręki. Bez konieczności wykazywania wysokości dochodów, po okazaniu jedynie dowodu osobistego. Na kredyt do 10 tysięcy może liczyć niemal każdy. Wystarczy mieć rachunek bankowy w danym banku, by otrzymywać co jakiś czas oferty kredytowe.Czasami, gdy bank zauważy, że mamy wyższe zdolności kredytowe, zaproponuje nam dużo wyższy kredyt – nawet do 50 tysięcy złotych. Także od ręki, bez konieczności wskazywania na źródła dochodu.

Kredyty gotówkowe mają jednak to do siebie, że są wysoko oprocentowane. Dużo łatwiej uzyskać na nie zgodę niż na kredyty bezgotówkowe, jednak ich opłacalność jest dużo niższa niż bezgotówkowych kredytów hipotecznych. Jeszcze gorsze pod tym względem warunki zapewniają instytucje finansowe niezaliczane do kategorii banków. W tym zakresie trzeba być bardzo czujnym, by nie skorzystać z oferty, która okaże się próbą naciągania. Najbezpieczniej jest znaleźć czas na porównanie kredytów gotówkowych dostępnych na rynku. Można to zrobić przy udziale specjalnego narzędzia stworzonego do tego celu. Całkowicie za darmo udostępniane jest ono na dobrych stronach internetowych o tematyce finansowej.

Naszą czujność powinny wzbudzić instytucje finansowe znajdujące się w ciemnych zaułkach, na mało znanych ulicach, na domenach o krótkiej historii, na stronach, na których nie ma podstawowych danych o firmie. Warto również raz na zawsze sobie zapamiętać jedną prawdę – aby nigdy nie podejmować decyzji o kredycie pod wpływem chwili.

Więcej przydatnych informacji związanych z kredytami gotówkowymi znajdziesz w serwisie comperia.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz