Informacja turystyczna w Pobierowie na komórkę

Od 2012 roku w miejscowościach gminy Rewal czyli Pogorzelicy, Trzęsaczu, Pustkowie, Rewalu, Niechorzu oraz Pobierowie wprowadzana jest innowacyjna usługa telekomunikacyjno-informacyjna dla właścicieli telefonów komórkowych. W skrócie polega ona na tym, że wysyłając smsa pod dany numer numer sms-a otrzymujemy porcję najświeższych rzeczowych informacji z regionu pomagających interesująco spędzać wakacje nad morzem w gminie Rewal.

Reklama

Wybrzeże w Pobierowie - plaża

Informacja sms-owa przypuszczalnie zastąpi informację na ogłoszeniach klejonych w ogólnodostępnych miejscach, na billboardach i tablicach ogłoszeniowych.

Koszt takiej usługi wynosi tyle, ile koszt wysłania sms-a zgodnie ze stawką poszczególnych operatorów.

Przedsięwzięcie jest innowacyjne, funkcjonuje po raz pierwszy w bieżącym roku, ale z całą pewnością będzie ewoluowało i rozprzestrzeniało zakres. Początkowo poprzez systemu SMSinfoRewal, bo tak nazywa się nowatorska telekomunikacyjna usługa, można będzie odbierać informacje o najświeższej prognozie pogody, atrakcyjnych promocjach w miejscowościach gminy Rewal, quizach i mających odbyć się w najbliższym czasie imprezach.

Na terenie miejscowości Wybrzeża Rewalskiego na filarach z ogłoszeniami, w lokalach gastronomicznych i wszędzie tam gdzie jest dostęp do wczasowicza, pojawiły się licznie afisze reklamujące wspomnianą usługę. Dalszy rozwój tej usługi jest uzależniony od stopnia zainteresowania i popularności. SMS Info Rewal ma funkcjonować od lipca do końca sierpnia.

Z technicznego punktu widzenia wygląda to następująco – użytkownik pragnący otrzymywać wiadomości na swój telefon komórkowy przesyła smsa z odpowiednim prefixem określającym szczegółowy zakres informacji na wskazany numer. Usługa dezaktywuje się w ostatnim dniu danego kalendarzowego miesiąca. Jest to spowodowane wygodą użytkownika, który wykupując wczasy w gminie Rewal na tydzień lub dwa, po zakończeniu swojego pobytu, a konkretnie w danym miesiącu kalendarzowym nie będzie nękany uporczywymi doniesieniami informacyjnymi, które mogą po zakończonych wakacjach, stracić dla niego użyteczną wartość. Zatem nie trzeba wysyłać żadnego sms-a dezaktywującego zamówioną wcześniej usługę.

Wydaje się, że jedyną złą stroną takiego podejścia do rzeczy jest to Jedyny minus takiego podejścia do sprawy to fakt, iż w chwili gdy przyjeżdżamy na wakacje nad morzem na przełomie lipca i sierpnia, będziemy musieli przesłać dwa razy smsa – na początku turnusu i początkiem sierpnia, żeby otrzymywać wiadomości systemu SMSInfoRewal w trakcie całego swojego pobytu na Wybrzeżu Rewalskim.

Stopka autorska: http://www.pobierowo-noclegi.com.pl/sms-owa-informacja-turystyczna-w-gminie-rewal/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz