Jak leczyć ból gardła?

Zazwyczaj gardło boli nas wtedy, gdy mamy przeziębienie lub grypę, ale również może być to symptom innych schorzeń. Jeżeli pojawiło się już nieprzyjemne drapanie, pieczenie oraz obrzęk, warto zacząć działać, aby zniwelować te objawy. Przedstawiamy najlepsze domowe i apteczne sposoby na bolące gardło!

Reklama

Zazwyczaj ból gardła jest konsekwencją infekcji wirusowych, na które najbardziej jesteśmy narażeni w okresie od jesieni do wiosny, gdy nasza odporność spada. W rzadszych przypadkach za bolące gardło odpowiedzialne są bakterie, głównie paciorkowce – w tym przypadku warto pomyśleć o wizycie u lekarza, ponieważ mogą być potrzebna antybiotyki. W większości przypadków jednak wystarczą domowe metody.

Najpopularniejsze domowe sposoby na gól gardła:

  • picie dużej ilości płynów – dobrze sprawdzają się herbata z miodem i cytryną albo z sokiem malinowym, napary z lipy, szałwii i czarnego bzu
  • syrop z cebuli – to naturalny syrop rekomendowany na przeziębienie
  • czosnek – ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, można pić go też z mlekiem
  • płukanie gardła – wodą z solą lub ziołowymi płukankami z tymianku, szałwii, rumianku

 

Gdy jednak domowe sposoby nie działają w pełni lub zależy ci na natychmiastowym efekcie, warto udać się do apteki, gdzie będzie można zakupić leki bez recepty, które doskonale sprawdzają się na bolące gardło i mogą przynieść szybką ulgę.

Leki na ból gardła z apteki

Gdzie szukać skutecznego leku na gardło? W aptece możemy znaleźć zarówno leki ziołowe, jak i te zawierające specjalne związki o skutecznym działaniu przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym oraz odkażającym. Wśród bezpiecznych i skutecznych związków znajduje się benzydamina, która znajduje się w leku Tantum Verde (Tantumverde.pl) dostępnym w formie tabletek, sprayów oraz płukanki.

Jednak wtedy, gdy apteczne i domowe metody nie działają, a bólowi gardła towarzyszy też gorączka, powiększone węzły chłonne czy ogólne gorsze samopoczucie, warto wybrać się do lekarza.

 

Więcej informacji na temat Tantum Verde znaleźć można na stronie pod adresem: Tantumverde.pl.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz