Jak można sobie pomóc w bólach kręgosłupa?

Każdemu z nas zależy na zachowaniu zdrowia i sprawności fizycznej jak najdłużej, dlatego szczególną uwagę winniśmy poświęcać właśnie sprawnemu kręgosłupowi. Ból pleców i różne urazy kręgosłupa potrafią nas na długo unieruchomić, a do tego często są początkiem schorzeń z którymi borykamy się potem przez wiele lat. Na szczęście współczesna fizykoterapia i farmakologia znają wiele skutecznych sposobów na przywracanie pełnej sprawności nie tylko kręgosłupowi, ale także powiązanymi z nim mięśniom i stawom.

Reklama

Masaż może pomócBóle w obrębie pleców, często połączone z uczuciem drętwienia oraz ze skurczami, mogą mieć bardzo wiele przyczyn chorobowych. Jeżeli nie są wynikiem jakiegoś urazu czy na przykład kontuzji sportowej, mogą być powodowane przez dyskopatię (czyli wypadnięcie dysku międzykręgowego, częste w odcinku lędźwiowym), lumbago, rwę kulszową czy zapalenie korzonków. Jedynym co możemy dla siebie sami zrobić w domu jest obranie wygodnej pozycji i stosowanie maści przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Najlepiej używać preparatu o obu działaniach. Oczywiście, gdy ból jest bardzo silny, nie pozostaje nam nić innego, jak umówienie się na wizytę u specjalisty, a do tego czasu powinniśmy zażywać środki uśmierzające ból.

Jeżeli nasze dolegliwości nie przemijają, a lekarz jednoznacznie zidentyfikuje chorobę, warto oprócz farmaceutyków wziąć pod uwagę też inne zabiegi, przyspieszające zdrowienie naszych pleców. Właściwie dobrane zabiegi na kręgosłup, wykonywane przez doświadczony personel medyczny, mogą niemal natychmiast złagodzić dolegliwości bólowe i intensywnie wspomóc działanie zastrzyków i tabletek. O ile mamy taką możliwość, warto wybrać gabinet lub przychodnię, w których rodzaj terapii zostanie indywidualnie dobrany do naszego stanu zdrowia i kondycji fizycznej. Najlepsze miejsca oferują swoim pacjentom szeroki wybór zabiegów, wśród których znajduje się masaż leczniczy, terapia światłem i prądem, ultradźwięki, magnetoterapia, krioterapia, a nawet laseroterapia. Dzięki najświeższym zdobyczom współczesnej medycyny i technologii, można już w kilka tygodni pozbyć się bardzo bolesnych i uciążliwych dolegliwości. Oczywiście na co dzień należy pamiętać o odpowiedniej profilaktyce, takiej jak pilnowanie zbilansowanej diety (otyłość bardzo obciąża nasze plecy), ćwiczenia fizyczne uwzględniające różne partie mięśni pleców, a także ostrożne obchodzeni się z podnoszonymi ciężarami i ograniczanie dźwigania dużych i niestabilnych obciążeń.

Stopka autorska: sprawnykregoslup.pl – masaż

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz