Blogi podróżnicze pomagają wielu podróżującym

Wakacje się kończą, ale to zwykle dobry czas by zacząć planować przyszłoroczne wojaże. Gdy podczas zagranicznych wakacji zadziwiają nas wysokie ceny, mamy problemy z powodu nieznajomości tubylczych zwyczajów, lub gdy miejsce, do którego się wybraliśmy okazało się zupełnie inne niż się tego spodziewaliśmy, często zadajemy sobie pytanie, co mogliśmy zrobić by nasz wyjazd bardziej się udał. Okazuje się, że w większości przypadków moglibyśmy uniknąć wakacyjnych tarapatów, zapoznając się przed wyjazdem z kilkoma blogami turystycznymi.

Reklama

Blogi podróżniczeNie ma nic lepszego niż blogi podróżnicze, jeżeli zależy nam na szczerej i dokładnej informacji, której na darmo szukać w typowych turystycznych folderach czy artykułach sponsorowanych, promujących na przykład konkretny region, do którego się wybieramy. Oryginalne relacje i niearanżowane zdjęcia z podróży zwykłych ludzi, to szansa by przed wyjazdem dowiedzieć się co tak naprawdę nas czeka. Polska blogosfera jest pełna opowieści z pierwszej ręki, barwnych historii nie tylko o tym jakie największe atrakcje turystyczne powinniśmy zwiedzić i który hotel wybrać. Blogerzy opisują swoje problemy z dojazdem i zakwaterowaniem oraz dzielą się wiedzą i wrażeniami na temat czekających nas różnic kulturowych. Czytając blogi podróżnicze wiemy dokładnie jaka jest na miejscu pogoda, ile kosztuje jedzenie, oraz, co dla wielu najważniejsze, jak nie dać się oszukać. Dla podróżujących w najbardziej odległe i egzotyczne zakątki świata, ale także jeżdżących po Polsce, taka wiedza w wielu sytuacjach może okazać się wprost bezcenna.

Polska blogosfera podróżnicza przeżywa swój rozkwit. Takich stron jest mnóstwo. Piszą studenci wyjeżdżający na wymiany, piszą młodzi emigranci, ludzie którzy wybrali się w podróż życia czy też tacy, dla których wyjazdy stały się sposobem na częstą odskocznię od szarej codzienności. Pozwala to na zweryfikowanie wielu opinii i punktów widzenia. Inaczej bowiem wygląda opis wyjazdu do Australii studenta, który większość oszczędności wydał na bilet lotniczy niż osoby w średnim wieku, która może sobie pozwolić na wygodny hotel.

Oprócz samych spostrzeżeń można trafić na podróżnicze blogi tematyczne. Niektórzy starają się spróbować wszystkich lokalnych specjałów, inni nie bacząc na głód i bolące nogi za wszelką cenę chcą zwiedzić wszystkie atrakcje. Najciekawsze są jednak blogi, na których dwójka autorów (najczęściej para) pokazuje różne punkty widzenia.

Stopka autorska: travelreporter.pl – blogi podróżnicze

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 1.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz