Przewodniki – online czy papierowe?

Wyjeżdżając na wycieczkę zazwyczaj mamy w planach zwiedzanie ciekawych miejsc i ich dogłębne poznawanie. W takim przypadku należy jednak pamiętać o tym, by przed wyjazdem dobrze zapoznać się z miejscem, gdzie będziemy przebywać. Dzięki temu na pewne zabytki, wydarzenia, miejsca będzie można spojrzeć ze zdecydowanie szerszej perspektywy, która sama w sobie dla zwiedzającego będzie zdecydowanie lepsza.

Reklama

Aby poznać niektóre miejsca warto zapoznać się z przewodnikami, które oferują garściami ważne informacje na temat ciekawych turystycznie miejsc. W dzisiejszych czasach przewodniki turystyczne występują w dwóch podstawowych formach. Z jednej strony mamy dostęp do nowoczesnych przewodników online, z drugiej zaś do tradycyjnych przewodników o charakterze papierowym. Które z nich są lepsze? Wydaje się, że będą to przewodniki papierowe, które mają zdecydowanie bardziej uniwersalny charakter. Przewodniki online jak sama nazwa brzmi mają charakter bezpośredniego powiązania z siecią internetową i tam są dostępne.

Dlatego też dopóki znajdujemy się w domu i przygotowujemy do podróży rzeczywiście mogą być przydatne. Natomiast, gdy już opuścimy swój dom i wybierzemy się w podróż wartość przewodników online gwałtownie niknie. Stają się one w zasadzie bezużyteczne z tego względu, że na urządzeniach mobilnych korzystanie z nich jest zazwyczaj niewygodne i niepraktyczne. Poza tym sprzęt może bardzo szybko wyczerpać swoją baterię co sprawi, że korzystanie z przewodnika stanie się w jednej chwili całkowicie niemożliwe. Natomiast jeśli chodzi o przewodniki papierowe mają one zdecydowanie bardziej uniwersalny charakter. Świetnie sprawdzać się będą zarówno w domu, gdy przygotowujemy się do wyprawy jak i też już w czasie jej trwania, gdy musimy skorzystać z przewodnika.

Papierowa książeczka może być zawsze z nami i zawsze można do niej zajrzeć. Jednocześnie wygoda korzystania jest dużo większa niż w przypadku przewodników, które otwieramy na smartfonie czy tablecie.  Jako, że przewodniki zazwyczaj dotyczą historycznych budowli i zdarzeń nie ma konieczności ich aktualizowania, dlatego papierowy przewodnik będzie zawsze doskonały. Należy więc stwierdzić, że mimo zmian we wszystkich dziedzinach życia, w przypadku przewodników turystycznych zmiany te nie są konieczne. Tradycyjne przewodniki papierowe sprawiają się bowiem doskonale i nadal biją na głowę ich nowoczesne odmiany o charakterze elektronicznym.

Stopka autorska: przewodniki turystyczne – http://www.bestmap.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz