Przewodniki turystyczne – online czy papierowe?

Posiadanie wiedzy na tematy związane z miejscem, które zamierzamy odwiedzić sprawia, że zdecydowanie inaczej spoglądamy na poszczególne sprawy – koniecznie chcemy zapoznać się z lokalnym jedzeniem, wybierając ulubione potrawy, wiemy, co powinniśmy zwiedzić, jeżeli posiadamy tylko dwa dni w większym mieście, a także nie tracimy czasu na znalezienie taniego, lecz wygodnego miejsca noclegowego.

Reklama

Jak to wszystko ogarnąć?

Nie jest to aż takie trudne, jak mogłoby to wydawać się. Wystarczy odrobina chęci oraz korzystanie z odpowiednich źródeł.

Z pomocą przychodzą przewodniki turystyczne, których na rynku jest całkiem sporo. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie, co najbardziej będzie odpowiadało mu nie tylko ze względu na wartość merytoryczną, lecz również na szatę graficzną czy chociażby cenę. Można skorzystać z przewodników online oraz przewodników papierowych. Które z nich charakteryzują się większą przydatnością?

Postarajmy się przybliżyć ich najważniejsze cechy, które na pewno doceniane są przez osoby podróżujące

Zacznijmy od przyjrzenia się ich dostępności. Przewodniki turystyczne online, jak sama ich nazwa wskazuje, dostępne są dzięki połączeniu internetowemu. Wystarczy wpisać adres określonej strony internetowej, aby uzyskać szereg informacji pozwalających na zapoznanie się z interesującym nas obszarem. Jeżeli chodzi o dostępność informacji przewodników turystycznych, najpierw musimy zdecydować się na ich zakup, co wiążę się z dodatkowym wydatkiem. Nie jest to jednak rozwiązanie najgorsze, biorąc pod uwagę, że przewodniki turystyczne w wersji papierowej zdecydowanie lepiej sprawdzają się podczas samej podróży. Zawsze można zabrać je do plecaka i mając pewność, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby zajrzeć do nich w każdej chwili.

Bardzo ważną cechą jest także szczegółowość informacji. Oczywiście, dobre przewodniki internetowe mogą gwarantować dostęp do wielu szczegółów, jednak książki zaufanych wydawnictw papierniczych w tym przypadku wypadają również lepiej. Wszystko dzięki temu, że kolekcjonowaniu informacji poświęcono sporo czasu, dbając jednocześnie o to, aby sprostać wymaganiom turystów posiadających więcej lub mniej pieniędzy, nastawionych przede wszystkim na zwiedzanie lub zakupy itp.

Chociaż w dobie rozwoju Internetu, przewodniki online cieszą się sporym zainteresowaniem, przewodniki papierowe wciąż nie tracą na swojej wartości, a co więcej, doceniane są przez znacznie szersze grono odbiorców – coś w tym musi być. A musisz pamiętać, że nie zawsze będziesz miał dostęp do internetu, zwłaszcza za granicą, gdzie połączenia internetu w roamingu są jeszcze niestety bardzo drogie. A nie chciałbyś chyba zgubić się pod Łukiem Triumfalnym w Paryżu?

Stopka autorska: Jeśli już zdecydujesz się na przewodnik turystyczny w wersji papierowej, możesz go kupić np. w tym sklepie internetowym.

 

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz