W jaki sposób zaplanować wakacje?

Planowanie wakacji samo w sobie jest ciekawym zajęciem. W dobie internetu mając do dyspozycji szeroki wachlarz różnych portali turystycznych, mamy nieco ułatwione zadanie. W pierwszej kolejności wybrać należy cel naszej podróży. Wybór ten to kwestia zupełnie indywidualna, ale należy wziąć pod uwagę co chcemy na wakacjach robić i co chcemy zobaczyć.

Reklama

Wybierając cel podróży bierzemy zwykle pod uwagę klimat docelowego miejsca, dostęp do morza czy innych atrakcji turystycznych: możliwość zwiedzania zabytków, poznania innych kultur, uprawiania wybranej dyscypliny sportowej (takiej jak np. surfing, nurkowanie czy wspinaczka górska). Na tym etapie warto poczytać relacje czy obejrzeć zdjęcia udostępnione przez osoby które były już w danym miejscu. Tego typu informacje znaleźć można najczęściej na społecznościowych portalach turystycznych czy forach poświęconych turystyce.

Jeśli mamy już wybrany cel naszej podróży i naszym celem jest wypoczynek stacjonarny, sprawa jest dość prosta. Wystarczy praktycznie wybrać termin wyjazdu, zarezerwować przelot do miejsca docelowego i wynająć hotel. Termin wyjazdu oraz możliwość rezerwacji przelotu i noclegów, są ze sobą mocno powiązane. Często bowiem najpierw szukamy przelotu w atrakcyjnej cenie i na tej podstawie ustalamy termin wyjazdu, planujemy urlopy, itp. Istnieje już wiele portali pozwalających na wyszukanie połączeń lotniczych do wybranych miejsc, oferujących atrakcyjne ceny szczególnie jeśli planujemy nasze wakacje z dużym wyprzedzeniem. Warto skorzystać z takiej oferty „first minute” jeśli mamy taką możliwość. Podczas zakupu biletów lotniczych, pamiętać należy że im bliżej dnia wylotu, tym więcej przyjdzie nam zapłacić za przelot na nasze upragnione wakacje.

Planowanie wakacjiKolejnym krokiem jest wybór oraz rezerwacja noclegów na miejscu docelowym. W zależności od charakteru wyjazdu, można rezerwować jeden hotel na cały okres naszego pobytu lub większą ilość miejsc noclegowych, jeśli podczas naszych wakacji będziemy zmieniać miejsce pobytu. W tym przypadku również pomogą nam różnego rodzaju portale turystyczne, zawierające nie tylko oferty miejsc noclegowych praktycznie na całym świecie, ale również oceny hoteli i opinie innych osób które w danym miejscu już były. Tego typu serwisy z opiniami pozwolą nam wybrać hotel oferujący pokoje w odpowiadającym nam standardzie oraz cenie.

Jeśli preferujemy bardziej aktywną i objazdową formę wypoczynku, planowanie wakacji jest nieco trudniejsze. Wymaga przemyślenia trasy naszej podróży, zaplanowania środków transportu na miejscu oraz noclegów w miejscach w których będziemy się zatrzymywać. Czasem przyda się również pomoc lokalnego biura (lub pojedynczej osoby) na miejscu, które pełnić będzie rolę przewodnika i pilota naszej wycieczki. Niektóre osoby preferują bardziej spontaniczny model podróżowania, bez planowania i wcześniejszej rezerwacji noclegów na miejscu. W takiej sytuacji hotelu czy środka transportu szuka się po dotarciu na miejsce docelowe. Model ten zazwyczaj sprawdza się przy dłuższych podróżach w których nie jesteśmy w stanie określi kiedy i gdzie będziemy w danej chwili przebywali.

Stopka autorska: portalach turystycznych – http://www.travelster.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz