Atrakcje turystyczne w Sharm el-Sheikh

Sharm el-Sheikh  to najbardziej słoneczny zakątek Egiptu. Jego ciekawe położenie na półwyspie Synaj, u wybrzeży Morza Czerwonego sprawia, że Sharm cieszy się olbrzymią popularnością turystów z całego świata.

Reklama

Kurort stwarza idealne możliwości wypoczynku i aktywnego spędzania wolnego czasu – jego mottem przewodnim jest „odpoczywaj, pływaj i baw się”. To właśnie tutaj istnieją doskonałe warunki do podziwiania podwodnego świata a miasto obfituje w ogromną ilość rozrywek, również po zachodzie słońca. Dodatkowym atutem staje się bogactwo przyrody bowiem Sharm el-Sheikh położone jest pomiędzy rezerwatem przyrody a Narodowym Parkiem Ras Muhammad.

Jak zwiedzać miasto?

Sharm el-Sheikh podzielone jest na kilka dzielnic – tą najstarszą jest Szarm al-Maja, na której znaleźć można bazar z lokalnymi produktami, port i przystań. Warto dodać, że dzielnicę tą zamieszkują raczej pracownicy działający w branży turystycznej aniżeli sami podróżni.

Najbardziej popularną dzielnicą jest Na’ama Bay. To typowo turystyczna część miasta z nowoczesnymi hotelami, klimatycznymi kafejkami i najlepszymi restauracjami. W Na’ama Bay znajduje się również spacerowa promenada, wzdłuż której rozciągają się nocne kluby i dyskoteki a w dzień nabyć tam można wszelakie pamiątki od lokalnych handlarzy.

Zwiedzając Sharm el-Sheikh warto wybrać się także do Pasha Bay. To niewielka aczkolwiek okazała dzielnica miasta a jej główną atrakcją jest jeden z największych koralowców na świecie.

Sharm el-Sheikh – raj dla nurków

Praktycznie cała linia brzegowa w Sharm zabudowana jest okazałymi hotelami bądź rezydencjami szejków. To tutaj również znajdują się profesjonalne bazy nurkowe i szkoły nurkowania. Warto dodać, że Morze Czerwone w okolicach Sharm obfituje nie tylko w ogrom różnego rodzaju ryb, morskich żółwi i innych żyjątek, które można podziwiać, ale również jedne z najbardziej okazałych raf koralowych. To właśnie tutaj istnieją idealne warunki do nurkowania zarówno dla początkujących jak i doświadczonych nurków – płytkie ogrody koralowe pozwalają na snorkeling tuż przy brzegu natomiast dorodne ściany raf oraz zatopiony w głębinach wraki statków są doskonałą atrakcją dla zawodowców. W najbliższej okolicy Sharm el-Sheikh znajduje się blisko 10 wraków, najbardziej okazały to Amphoras, czyli turecki statek, na którym ciągle odnaleźć można amfory z rtęcią, Gordon Reef, to wrak, który zobaczyć można już z powierzchni tafli bowiem duża jego część wystaje znad powierzchni wody czy Shag Rock, gdzie obok okazałej rafy podziwiać można dwa zatopione obiekty: Carina oraz Kingston.

Ciekawostką jest fakt, iż w części Sharm el-Sheikh położony jest Narodowy Park Ras Muhammad – to pierwszy podwodny park w całym Egipcie. Na jego terenie podziwiać można niezniszczone jeszcze rafy, to między innymi Ras Gozlani, Ras Zatar (z podwodnymi jaskiniami) lub Big Passage. Należy także dodać, że w Ras Muhammad znajduje się także słynna Ściana Muhammada, czyli Obserwatorium Rekinów. Ściana składa się z rafy, która zwabia ryby pelagiczne, barakudy oraz rekiny wielorybie.

Sport w Sharm el-Sheikh

Oprócz licznych sportów wodnych, które są niezwykle propagowane na plażach Sharm, miasto to słynie ze znakomitej jakości pól golfowych oraz kortów tenisowych. Turyści mogą również spróbować swoich sił na paralotni, torach gokartowych czy zabawić w rozrywkowym centrum tysiąca i Jednej Nocy. Dużym powodzeniem cieszą się także skoki na bungee, pływanie z delfinami w delfinariach oraz wycieczki turystyczne po Morzu Czerwonym statkiem ze szklanym dnem.

Stopka autorska: Więcej informacji o Egipcie – slonecznyegipt.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz