Makadi Bay – raj nurkowania

Ten urokliwy zakątek Egiptu znajduje się nieopodal, bo tylko 32 kilometry na południe od Hurghady. Makadi Bay zaskarbiło sobie uznanie turystów przede wszystkim ze względu na rozległe, przepiękne plaże oraz różnobarwne rafy koralowe, które dostępne są nawet dla początkujących nurków, już z pierwszej linii brzegowej.

Reklama

makadi bay

Należy wspomnieć, iż jeszcze do niedawna Makadi Bay było kolejnym skrawkiem pustyni, tak naprawdę dopiero w ostatnich latach, w wyniku ogromnej popularności zatoki i jej podwodnych walorów, postanowiono zbudować w tym miejscu kurort. Makadi Bay jest więc dzisiaj nowoczesnym i niezwykle urokliwych zakątkiem, kolejnym obowiązkowym punktem na mapie Egiptu, który warto odwiedzić.

Zatoka jest istnym rajem dla miłośników aktywnego wypoczynku – bazy nurkowe i wypożyczalnie sprzętu plażowego dostępne są tu niemal na każdym kroku. Zatoka jest idealnym miejscem na wakacje dla rodzin z dziećmi (obiekty wypoczynkowe zapewniają ogrom atrakcji dla najmłodszych), singli i młodzieży, żądnej wieczornych rozrywek a bogata baza hotelowa zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających wczasowiczów. Warto także dodać, że Makadi Bay położone jest tylko 45 kilometrów od lotniska – to niewiele biorąc pod uwagę konieczność przebycia drogi do wymarzonego wypoczynku jednak na tyle odlegle, że urlop spędzić można z dala od zgiełku i hałasów lądujących samolotów.

Atrakcje w Makadi Bay

Jak już wspomniano na początku, największą atrakcją tego kurortu jest nurkowanie – ściągają tu zarówno początkujący miłośnicy tego sportu jak i zaprawieni nurkowie. Popularne jest tutaj snurkowanie oraz nurkowanie na głębinach, z butlą. Bazy nurkowe oferują szereg kursów, biorąc pod uwagę umiejętności i możliwości samych zainteresowanych. Tym samym turyści mają możliwość skorzystać zarówno z kilkugodzinnych nauk jak i kilkudniowych wojaży do morskich głębinach. Wyjątkowo atrakcyjną wydaje się wycieczka w rejony pomiędzy Hurghadą a Półwyspem Synaj, gdzie pod krystalicznie czysta wodą oglądać można zatopione wraki pirackich statków.

W Makadi Bay dużą popularnością cieszą się również wyprawy do aquaparku. To moc wrażeń zarówno dla małych jak i dorosłych turystów. Na wszystkich czeka tu kolorowy raj z 30 dużymi zjeżdżalniami oraz 16 mniejszymi i szerokim wyborem basenów. Należy dodać, że oprócz głównego aquaparku, w Makadi Bay istnieją jeszcze dwa mniejsze, przyhotelowe, które cieszą się nie mniejszą popularnością.
Kolejną rozrywką jest bez wątpienia Jeep – Safari – podróż po pustyni trwa blisko 8 godzin a jej zwieńczeniem jest smakowita kolacja w wiosce Beduinów. To zazwyczaj stworzona na potrzeby turystów wioska, w której niegdyś żyli dawni mieszkańcy tych regionów. Niezapomnianym wrażeniem będzie na pewno kolacja przy ognisku, podczas której można nie tylko zasmakować tradycyjnych potraw, ale również posłuchać ciekawych opowieści o życiu dawnych Beduinów.
Trzeba także dodać, że Makadi Bay stanowi doskonałą bazę wypadową – stąd nie tylko organizowane są jednodniowe wycieczki do słynnej Hurghady, ale również zwiedzić można Półwysep Synaj, Giftun, Luksor a nawet Kair. Lokalne oferty zawierają moc atrakcji w postaci rejsów statkiem ze szklanym dnem, przejazdy wielbłądami, pływanie z delfinami czy jazdę quadami po pustynnych bezdrożach.

Chociaż sama Zatoka Makadi Bay (ku uciesze turystów chcących wypocząć z dala od wielkomiejskiego hałasu) nie jest tak bardzo rozwinięta pod względem infrastruktury jak pobliska Hurghada to znaleźć w niej bez problemu można liczne kafejki ze słynną sziszą czy regionalne restauracje. Wieczornych uciech dostarczą także nocne kluby i dyskoteki.

Stopka autorska: Po więcej informacji o Egipcie odwiedź portal slonecznyegipt.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz