Toskania – pomysł na bajeczne wakacje

Jeżeli śni Ci się podróż do miejsca, w którym odpoczniesz oraz nacieszysz się pięknymi krajobrazami to najlepszym wyborem będzie Toskania. Jeżeli wybierzesz się tam raz to już zawsze będziesz powracał do tej magicznej krainy odkrywając  coraz to  nowsze doznania.

Reklama

Ogólne informacje o Toskanii.

Toskania znajduje się w samym środku Włoch.  Graniczy z Ligurią, Lacjum, Umbrią  i ciągnie się aż do wybrzeży Morza Tyrreńskiego.
Klimat Toskański jest dość umiarkowany. W Toskanii od kwietnia do października jest zawsze pięknie i słonecznie, dlatego wczasowicze nie muszą się martwić, że pogoda nie będzie im sprzyjać.

toskaniaAtrakcje turystyczne

W rozkładzie wycieczki nie może zabraknąć wyjazdu do Florencji. Wąskie uliczki i zabytkowa architektura przeniesie cie do średniowiecznej epoki. Przede wszystkim musisz zobaczyć  wznoszoną około 600 lat Katedrę Santa Maria del Fiore na Piazza del Duomo.

Uwaga: jeżeli wybierasz się autem do Florencji, możesz mieć kłopot z parkowaniem ze względu na panujący tam duży ruch.

Będąc na wakacjach w Toskanii nie można zapomnieć o wyprawie do Pizy. Znajduje się tam słynna na całym świecie krzywa wieża. Piza to nie tylko wieża, ale także katedry, ratusze,  stary rynek oraz urocze renesansowe uliczki.

Zalecam również udać się do Vinci – miasta, w którym narodził się Leonardo Da Vinci. Jest tam muzeum, w którym są okazywane jego obrazy.

Godne polecenia jest też miasto Siena. To cudowne, zabytkowe miasto posiada rynek w kształcie muszli, zwany Piazza del Campo. W lipcu odbywają się tam od kilkuset lat bardzo znane zawody konne. Ale to nie tylko miasto oferujące zabytki, odkryjesz tu wiele atrakcyjnych restauracji i knajpek, oferujących wyborne wino i rozkoszne lokalne rarytasy.

Kolejnym nieprzeciętnym miejscem jest Toskańskie wybrzeże. Jeśli preferujesz odpoczynek na plaży zalecam tylko te, które mają wywieszoną „niebieską flagę”. Świadczy to o czystości wody i o zabezpieczeniu kąpieliska.

Jeśli kochasz ostrą jazdę i pragniesz przygód to świetnym dla ciebie wyjściem będzie wyprawa skuterem po Toskanii. W parę dni zwiedzisz przecudowną Toskanię podziwiając jej malownicze wzgórza, średniowieczne miasteczka oraz mnóstwo innych ciekawych miejsc.

Jeżeli zastawiałeś się nad wycieczką do Toskanii a innym punktem na  odpoczynek to mam nadzieję, że po przeczytaniu tego materiału już nie będziesz miał obiekcji. Toskania to piękne krajobrazy, czarujące uliczki w średniowiecznych miasteczkach, to oryginalne przysmaki i wyborne wino.

Stopka autorska: wakacjach w Toskanii – http://www.toskanskisen.pl