Egipt i Morze Czerwone – raj dla miłośników nurkowania

Nurkowanie to przygoda, poznawanie kolorowego podwodnego świata, dla wielu również wciągające hobby. W Polsce jednak nie ma zbyt dobrych warunków dla nurków, zwłaszcza tych, których interesują przejrzyste i ciepłe wody. Dlatego jeżeli zamierza się rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem, warto wybrać się na początek na wczasy zagraniczne. Egipt będzie doskonałym kierunkiem!

Reklama

Morze Czerwone i jego wybrzeże tworzą najbardziej popularny region turystyczny w Egipcie. To tam koncentrują się popularne kurorty takie jak Sharm el-Sheikh, Hurghada, Taba, Dahab czy Marsa Alam, które oferują nie tylko wypoczynek na piaszczystych plażach, ale również pełną gamę sportów wodnych, w tym nurkowanie. Morze Czerwone może pochwalić się jednymi z najpiękniejszych raf koralowych na świecie. Krystalicznie czyste wody morskie pełne egzotycznej fauny i flory to niezapomniane wrażenia zarówno dla początkujących nurków, jak i dla tych, którzy mają już na swoim koncie wiele zanurzeń.

Przylądek Ras Muhammad

Najpiękniejszym miejscem, w którym można oglądać rafy koralowe, jest przylądek Ras Muhammad, który tworzy podwodny Park Narodowy. Ras Muhammad znajduje się na południowym wybrzeżu Półwyspu Synaj niedaleko Sharm el-Sheikh i obejmuje ponad 300 kilometrów podwodnego raju, który zachwyca bogactwem życia. Znajduje się tam przeszło 150 gatunków raf koralowych, ogromne ilości ryb rafowych i pelagicznych, rozgwiazdy i żółwie morskie. Aby skorzystać z okazji do podziwiania tego podwodnego świata, należy zapisać się na dogodny termin – nurkuje się z łodzi i tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

Hurghada i Marsa El Alam

Bajecznymi rafami koralowymi może pochwalić się również Hurghada. To tutaj można nurkować w świetnych warunkach, czeka dużo centrów nurkowych, w których można nauczyć się nurkowania i wypożyczyć potrzebny sprzęt. W tamtejszych wodach można spotkać także delfiny oraz podziwiać wyjątkowe podwodne wraki. Świetnym miejscem dla nurków jest ponadto kurort Marsa El Alam, w pobliżu którego znajduje się podwodny rezerwat Abu Dabab. To tam można potkać morskie żółwie oraz diugonie. Niedaleko jest też do kurortu Elphistone, który obfituje w rafy koralowe.

Egipt to wobec tego świetne miejsce do nurkowania. Zaplecze w zlokalizowanych na riwierze Morza Czerwonego miejscowościach turystycznych jest bardzo dobrze przygotowane – działają szkoły nurkowe, można kupić kurs, wypożyczyć sprzęt. Wiele hoteli oferuje lekcje nurkowania, można wykupić je też w ramach usług fakultatywnych w biurach podróży czy po prostu skorzystać z oferty na miejscu. Wyjechać można też z firmami z Polski, które organizują wakacje dla nurków w rożnych zakątkach na całym świecie. Ceny nie są wysokie, a przygoda jest niezapomniana!

Stopka autorska: Więcej na temat nurkowania w Egipcie znajdziesz na stronie divingpro.eu

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz