Kompletujemy sprzęt do nurkowania – co będzie nam potrzebne?

Jeżeli chciałbyś rozpocząć naukę nurkowania, powinieneś pomyśleć o tym, żeby skomplementować odpowiedni sprzęt do nurkowania. Dla osoby, która dopiero zaczyna interesować się tym tematem, może wydawać się to skomplikowane. Przeczytaj, w jaki sposób skomplementować sprzęt do nurkowania i na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Skorzystaj z pomocy fachowca podczas zakupów

Jeżeli nie masz dużego doświadczenia w nurkowaniu, zawsze lepiej wybrać się do sklepu, gdzie będziesz mógł liczyć na profesjonalną pomoc doświadczonego personelu. Oczywiście, zawsze można zamówić sprzęt na aukcji internetowej lub zakupić w supermarkecie, jednak w takiej sytuacji ryzyko zakupu nieodpowiednich rzeczy jest bardzo duże.

Korzystając z porad profesjonalnego sprzedawcy możemy wybrać sprzęt, który będzie dobrej jakości i najlepiej dopasowany do naszych potrzeb. Ważna jest również możliwość obejrzenia dokładnie wszystkich przedmiotów, przymierzenia ich i sprawdzenia. Niekoniecznie zawsze należy wybierać sprzęt najdroższy, ale zainwestujmy w jakość i sprawdzone marki.

Zbierz podstawowy sprzęt do nurkowania

Na początku musimy zakupić przede wszystkim najbardziej podstawowe elementy sprzętu do nurkowania, takie jak maskę nurkową, płetwy i fajkę nurkową. Posiadając te trzy elementy wyposażenia, możemy zanurzyć się jedynie na niewielkie głębokości, na krótko – nie dłużej niż kilka minut.

Jeżeli chcemy nurkować dłużej, niezbędny będzie sprzęt do nurkowania powietrznego. W tym celu musimy zakupić skafander, butlę z tlenem, automat oddechowy, kamizelkę ratowniczo-wyrównawczą i pas balastowy. Dzięki temu możliwe jest bezpieczne zejście na większe głębokości.

Rozbudowuj swój zestaw

Wymieniane wyżej wyposażenie możemy uznać za obowiązkowe, jeśli chcemy nurkować dłużej niż kilka minut. Nie są to jednak wszystkie przedmioty, które mogą przydać nam się podczas nurkowania. Lista wszystkich byłaby bardzo długa. Specjalistyczne sprzęty do nurkowania oferują bardzo wiele różnego rodzaju dodatkowego wyposażenia, takiego jak: latarki, kompasy, noże, konsole, dekompresory, głębokościomierze, czy komputery nurkowe.

Początkujący nurek może mieć spore problemy z rozeznaniem, które z tych przedmiotów faktycznie warto kupić, gdyż istotnie zwiększają komfort nurkowania, a które są jedynie kosztownymi gadżetami. Warto rozbudowywać swój zestaw nurkowy stopniowo. Nabywając doświadczenia sami szybko przekonamy się, co będzie dla nas przydatne.

Artykuł powstał we współpracy z Divezone.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 1.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz