Elektroniczne depozytory kluczy: do czego służą?

Elektroniczny depozytor kluczy to urządzenie, które pomaga kontrolować dostęp do pomieszczeń w firmie. Depozytor przechowuje klucze w bezpieczny sposób, wydaje je tylko uprawnionym osobom i pozwala na śledzenie, gdzie dany klucz znajduje się w określonym momencie.

Reklama

Depozytor kluczy zwiększa bezpieczeństwo w firmie

Elektroniczny depozytor kluczowy to idealne rozwiązanie dla instytucji, w których dostęp do kluczy ma wiele osób. Dzięki temu urządzeniu, zostaje zminimalizowane ryzyko, że klucze znajdą się w rękach osoby nieupoważnionej. Elektroniczny system depozytowy ma zamykane drzwi i wbudowaną klawiaturę, dzięki czemu schowek może zostać otworzony tylko przez uprawnionych pracowników. Szafki depozytowe są dostępne w wersji wolnostojącej lub montowanej na ścianie. Można je kupić w profesjonalnych sklepach internetowych, na przykład w serwisie iVolta. Ceny modułów zależą od pojemności i posiadanych funkcji – wahają się od 3 do nawet 80 tysięcy złotych.

Wydawanie i deponowanie klucza w elektronicznym systemie depozytowym

Elektroniczny depozytor kluczy identyfikuje osoby zatrudnione w firmie na podstawie karty zbliżeniowej lub indywidualnego kodu PIN. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Jeśli autoryzacja przebiegnie prawidłowo,  pracownik może pobrać klucz, do którego przyznano mu wcześniej dostęp. Pozostałe klucze pozostają zablokowane. Po skorzystaniu z klucza umieszcza się go ponownie w depozytorze. Urządzenie samo wskazuje odpowiednie gniazdo dokujące, niemożliwe jest więc odłożenie wejściówki w nieprzeznaczone do tego miejsce. Depozytor automatycznie odnotowuje w systemie wszystkie informacje na temat tego, kto pobrał i zdeponował klucz, o której godzinie miało to miejsce i jaki klucz był używany. Funkcja raportowania umożliwia też podgląd, gdzie znajduje się konkretny klucz w danym momencie.

Przechowywanie kluczy w depozytorze – jak są zabezpieczone?

Nowoczesne depozytory są solidne i dobrze zabezpieczone. Posiadają zamki elektromagnetyczne i specjalne blokady, dzięki czemu nie można ich wyważyć, zniszczyć i otworzyć siłą. Szafa z kluczami jest podłączona do sieci lokalnej i systemu alarmowego. Wszystkie próby otwarcia depozytora przez osoby nieuprawnione są automatycznie raportowane, a system zostaje wówczas zablokowany. Dodatkowo depozytor posiada własny system zasilania, który zostaje uruchomiony w przypadku awarii prądu i zapewnia nieprzerwane działanie systemu depozytowego.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz