Kiedy niezbędny jest elektryczny wózek paletowy

Urządzeniem niezbędnym do podnoszenia i przemieszczania ciężkich ładunków różnego rodzaju przy pracy w magazynach, hurtowniach, firmach produkcyjnych i transportowych jest wózek widłowy. Wyróżnia się kilka rodzajów wózków. Różnice dotyczą między innymi rodzaju silnika. Wózki dostosowuje się do pomieszczenia i rodzaju pracy, do której będą wykorzystywane, oraz ładunku, który będą transportować.

Reklama

Zalety wózków elektrycznych

Wózki widłowe mogą być wyposażone w silniki napędzane benzyną, gazem lub olejem napędowym. Innym rodzajem są wózki zasilane za pomocą akumulatorów, czyli wózki elektryczne. Odznaczają się napędem elektrycznym o wysokiej mocy, który nie jest szkodliwy dla środowiska, dlatego są niezbędne w miejscach, w których nie można zastosować wózków spalinowych lub gazowych z uwagi na emisję szkodliwych spalin. Wózki elektryczne mają zastosowanie przede wszystkim w hurtowniach i magazynach, w których musi być spełniony wymóg niskiego poziomu hałasu. Cechują się wysoką wytrzymałością i wydajnością przeładunkową, a także niskimi kosztami użytkowania. Ich niewątpliwą zaletą jest gwarancja bezpieczeństwa pracy i wysoka funkcjonalność urządzenia.

Zastosowanie wózków paletowych

Przy pracach załadowczo-wyładowczych realizowanych w pomieszczeniach magazynowo-produkcyjnych czy na stacjach przeładunkowych wykorzystywany jest elektryczny wózek paletowy, który funkcjonuje również pod nazwą wózka widłowego unoszącego.Ten rodzaj urządzenia jest niezbędny w magazynach o dużej ilości towaru. Najczęściej znajduje zastosowanie w transporcie ładunków w magazynach o wąskich korytarzach. Umożliwia on komfortowe oraz bezpieczne przemieszczanie ciężkich ładunków, które podnoszone są jedynie na wysokość, która umożliwi transport towaru.

Korzyści związane ze stosowania wózków paletowych

Dzięki elektrycznemu napędowi bezemisyjnemu wózek paletowy jest przyjazny dla otoczenia, gdyż w trakcie jego używania nie dochodzi do zanieczyszczania środowiska szkodliwymi toksynami i spalinami. Ponadto, wózki paletowe produkuje się głównie z materiału poddającemu się recyklingowi. Elektryczne wózki zapewniają płynną, precyzyjną pracę, bez wysiłku. Odznaczają się dużym komfortem i bezpieczeństwem pracy, a także znaczną zwrotnością dzięki kompaktowym wymiarom. Nowoczesne wózki paletowe wyposażone w napęd elektryczny są proste i wygodne w obsłudze. Z uwagi na to, że korzystanie z nich nie wymaga użycia siły podczas przemieszczania palety z towarem, elektryczne wózki mogą być z łatwością obsługiwane przez kobiety.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz